BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Zmarł jeden z najbogatszych ludzi świata. Pozostawił po sobie miliardy

23 Września 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Hilton - legendarna i luksusowa grupa hoteli straciła swojego słynnego właściciela. Barry Hilton, prezes Hilton Hotels Corporation i dziadek Paris Hilton, zmarł w swoim domu w Los Angeles.

Hilton, legenda światowego hotelarstwa, nie żyje

Barron Hilton, magnat hotelowy, który rozwinął sieć swojego ojca i został założycielem American Football League, zmarł w czwartek w swoim domu w Los Angeles. Miał 91 lat. Jak poinformowała, rodzina Hiltona, umarł on z przyczyn naturalnych. W ciągu 30 lat, Barron Hilton jako dyrektor generalny sieci, przekształcił Hilton w najlepszą markę w branży. 

„Rodzina Hiltonów opłakuje stratę niezwykłego człowieka” - pożegnał ojca jego syn Steven M. Hilton. 

„Dzisiaj świat hotelarstwa opłakuje jednego z wielkich. Barron Hilton był niesamowitym, rodzinnym człowiekiem, liderem biznesu i filantropem. Od kierownictwa naszej firmy przez ponad trzy dekady, po transformacyjną pracę, którą prowadził przez wiele lat w Fundacji Conrada N. Hiltona, Barron był człowiekiem niepodobnym do żadnego innego - powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Hilton Christopher J. Nassetta . 

Sławnego dziadka wspomniała również jego wnuczka, celebrytka Paris Hilton. „Jestem głęboko zasmucona śmiercią mojego dziadka Barrona Hiltona. Był legendą, wizjonerem, błyskotliwym, przystojnym, miłym człowiekiem, żył życiem pełnym osiągnięć i przygód. Odkąd byłam małą dziewczynką, uważałem go za biznesmena.”

Barron Hilton 

Barron Hilton stery w korporacji Hilton Hotels objął w 1966 roku, zastępując ojca i rozwijając rodzinną działalność hotelarską do poziomu dzisiejszego imperium. Przeszedł na emeryturę 30 lat później, jednak prezesem zarządu pozostał jeszcze przez kolejną dekadę, dopóki jego działalność hotelowa nie została sprzedana w 2006. Barron Hilton w ostatnich latach życia poświęcał się Fundacji Conrada N.Hiltona, której pozostawił 97% swojego majątku. 

Przed pracą w hotelowej sieci Hilton służył w marynarce wojennej i założył profesjonalną drużynę futbolową Chargers. Podczas gdy był on prezesem klubu, jego drużyna zdobyła pięć tytułów i jedno mistrzostwo w lidze futbolu amerykańskiego.

Hilton doczekał się 8 dzieci, 15 wnuków i 4 prawnuków.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Polska i świat

Obsesja bursztynu. Polacy tłumnie szukają go przy przekopie Mierzei Wiślanej

Czytaj więcej >