Hilton
Pexels/Pixabay
Autor Paulina Musianek - 23 Września 2019

Zmarł jeden z najbogatszych ludzi świata. Pozostawił po sobie miliardy

Hilton - legendarna i luksusowa grupa hoteli straciła swojego słynnego właściciela. Barry Hilton, prezes Hilton Hotels Corporation i dziadek Paris Hilton, zmarł w swoim domu w Los Angeles.

Hilton, legenda światowego hotelarstwa, nie żyje

Barron Hilton, magnat hotelowy, który rozwinął sieć swojego ojca i został założycielem American Football League, zmarł w czwartek w swoim domu w Los Angeles. Miał 91 lat. Jak poinformowała, rodzina Hiltona, umarł on z przyczyn naturalnych. W ciągu 30 lat, Barron Hilton jako dyrektor generalny sieci, przekształcił Hilton w najlepszą markę w branży.

„Rodzina Hiltonów opłakuje stratę niezwykłego człowieka” - pożegnał ojca jego syn Steven M. Hilton.

„Dzisiaj świat hotelarstwa opłakuje jednego z wielkich. Barron Hilton był niesamowitym, rodzinnym człowiekiem, liderem biznesu i filantropem. Od kierownictwa naszej firmy przez ponad trzy dekady, po transformacyjną pracę, którą prowadził przez wiele lat w Fundacji Conrada N. Hiltona, Barron był człowiekiem niepodobnym do żadnego innego - powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Hilton Christopher J. Nassetta .

Sławnego dziadka wspomniała również jego wnuczka, celebrytka Paris Hilton. „Jestem głęboko zasmucona śmiercią mojego dziadka Barrona Hiltona. Był legendą, wizjonerem, błyskotliwym, przystojnym, miłym człowiekiem, żył życiem pełnym osiągnięć i przygód. Odkąd byłam małą dziewczynką, uważałem go za biznesmena.”

Barron Hilton

Barron Hilton stery w korporacji Hilton Hotels objął w 1966 roku, zastępując ojca i rozwijając rodzinną działalność hotelarską do poziomu dzisiejszego imperium. Przeszedł na emeryturę 30 lat później, jednak prezesem zarządu pozostał jeszcze przez kolejną dekadę, dopóki jego działalność hotelowa nie została sprzedana w 2006. Barron Hilton w ostatnich latach życia poświęcał się Fundacji Conrada N.Hiltona, której pozostawił 97% swojego majątku.

Przed pracą w hotelowej sieci Hilton służył w marynarce wojennej i założył profesjonalną drużynę futbolową Chargers. Podczas gdy był on prezesem klubu, jego drużyna zdobyła pięć tytułów i jedno mistrzostwo w lidze futbolu amerykańskiego.

Hilton doczekał się 8 dzieci, 15 wnuków i 4 prawnuków.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News