Hilton
Pexels/Pixabay
Autor Paulina Musianek - 23 Września 2019

Zmarł jeden z najbogatszych ludzi świata. Pozostawił po sobie miliardy

Hilton - legendarna i luksusowa grupa hoteli straciła swojego słynnego właściciela. Barry Hilton, prezes Hilton Hotels Corporation i dziadek Paris Hilton, zmarł w swoim domu w Los Angeles.

Hilton, legenda światowego hotelarstwa, nie żyje

Barron Hilton, magnat hotelowy, który rozwinął sieć swojego ojca i został założycielem American Football League, zmarł w czwartek w swoim domu w Los Angeles. Miał 91 lat. Jak poinformowała, rodzina Hiltona, umarł on z przyczyn naturalnych. W ciągu 30 lat, Barron Hilton jako dyrektor generalny sieci, przekształcił Hilton w najlepszą markę w branży.

„Rodzina Hiltonów opłakuje stratę niezwykłego człowieka” - pożegnał ojca jego syn Steven M. Hilton.

„Dzisiaj świat hotelarstwa opłakuje jednego z wielkich. Barron Hilton był niesamowitym, rodzinnym człowiekiem, liderem biznesu i filantropem. Od kierownictwa naszej firmy przez ponad trzy dekady, po transformacyjną pracę, którą prowadził przez wiele lat w Fundacji Conrada N. Hiltona, Barron był człowiekiem niepodobnym do żadnego innego - powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Hilton Christopher J. Nassetta .

Sławnego dziadka wspomniała również jego wnuczka, celebrytka Paris Hilton. „Jestem głęboko zasmucona śmiercią mojego dziadka Barrona Hiltona. Był legendą, wizjonerem, błyskotliwym, przystojnym, miłym człowiekiem, żył życiem pełnym osiągnięć i przygód. Odkąd byłam małą dziewczynką, uważałem go za biznesmena.”

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

Barron Hilton

Barron Hilton stery w korporacji Hilton Hotels objął w 1966 roku, zastępując ojca i rozwijając rodzinną działalność hotelarską do poziomu dzisiejszego imperium. Przeszedł na emeryturę 30 lat później, jednak prezesem zarządu pozostał jeszcze przez kolejną dekadę, dopóki jego działalność hotelowa nie została sprzedana w 2006. Barron Hilton w ostatnich latach życia poświęcał się Fundacji Conrada N.Hiltona, której pozostawił 97% swojego majątku.

Przed pracą w hotelowej sieci Hilton służył w marynarce wojennej i założył profesjonalną drużynę futbolową Chargers. Podczas gdy był on prezesem klubu, jego drużyna zdobyła pięć tytułów i jedno mistrzostwo w lidze futbolu amerykańskiego.

Hilton doczekał się 8 dzieci, 15 wnuków i 4 prawnuków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Wrocławski ginekolog miał zgwałcić 19-latkę podczas badania lekarskiego. Miał podać jej alkohol

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News