Jarosław Gowin
flickr
Autor Kasper Starużyk - 10 Września 2019

Gowin: 8 tys. zł na rękę w wielkich miastach, to wcale nie są wysokie zarobki

Kontrowersyjna wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina pojawiła się na antenie "Radia ZET". Gowin podczas wywiadu stwierdził, że 8 tys. zł na rękę, to wcale nie jest tak dużo. Te słowa od razu wywołały sporą burzę.

Jarosław Gowin zaproszony do programu Beaty Lubeckiej był pytany o kwestię podwyższenia płacy minimalnej obiecanej przez Jarosława Kaczyńskiego na konwencji wyborczej w Lublinie, a także o zniesienie ograniczenia podstawy rocznej składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, dokładnie chodzi o 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w polskiej gospodarce.

Sprawa dotyczy zarobków wyższych niż 142 950 zł rocznie, które zwalniają z konieczności opłacania składek ZUS. Teraz jednak PiS planuje przywrócić takiego osoby do powszechnego programu emerytalnego. Jarosław Gowin przyznał, że rozwiązanie faktycznie jest kontrowersyjne i będzie jeszcze rozmawiał z resztą Prawa i Sprawiedliwości czy faktycznie należy zrezygnować z tego przywileju.

Gowin uznał, że kwota ta jest zbyt niska i limit powinien znajdować się nieco wyżej. Wicepremier stwierdził bowiem, że w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań 8 tys. zł, to wcale nie jest tak dużo.

500+ działa, a dzieci ciągle brakuje?500+ działa, a dzieci ciągle brakuje?Czytaj dalej

Gowin odrealniony?

Na słowa Gowina bardzo szybko zareagował Twitter, gdzie Andrzej Gajcy napisał: "Wicepremier Gowin zaszalał z rana stwierdzając, że 8 tys. zł na rękę w dużych miastach "to nie są wysokie zarobki" Wystarczy iść i popytać w szkołach, szpitalach, sklepach czy w urzędach, by się przekonać ile zarabiają zwykli ludzi A nie opowiadać dyrdymały, jak kiedyś Bieńkowska".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wciąż walczy o życie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News