Godziny dla seniorów znikają
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 4 Maja 2020

WH: Zmiany w rozporządzeniu rządu w ostatniej chwili. Chodzi o seniorów

Godziny dla seniorów od dziś odchodzą do przeszłości – głosi finalna wersja rządowego rozporządzenia dotyczącego otwarcia galerii handlowych. Zapis dotyczący likwidacji godzin dla osób 65 plus we wszystkich sklepach pojawił się w dokumencie dość niespodziewanie w sobotę wieczorem.

Godziny dla seniorów znikają

Godziny dla seniorów po miesiącu obowiązywania zostały zlikwidowane. To efekt tzw. II fali luzowania obostrzeń, która wchodzi w życie 4 maja. Przypomnijmy, że decyzją rządu działalność mogą wznowić m.in. obiekty noclegowe i galerie handlowe. Rozporządzenie w tej sprawie pojawiło się w sobotę wieczorem. Zapis dotyczący likwidacji godzin dla seniorów we wszystkich sklepach (nie tylko tych mieszczących się w centrach handlowych) był zaskoczeniem, gdyż jeszcze niespełna dwa tygodnie temu premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd nie planuje żadnych zmian w tej kwestii.

Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwoDuda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązywały od 1 kwietnia. Zgodnie z rządowymi regulacjami w godzinach 10.00-12.00 zakupów mogły dokonywać jedynie osoby w wieku 65 plus. Rozwiązanie to od początku krytykowała Polska Izba Handlu, podkreślając, ze jest ono niepraktyczne, np. w sytuacji, gdy w dedykowanych godzinach w sklepie nie przebywają seniorzy, a na mocy obowiązujących rozwiązań ekspedienci nie mogą obsłużyć klientów w innych grupach wiekowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Jest zgoda na wyspy handlowe

Wśród innych zmian warto odnotować zezwolenie rządu na uruchomienie w galeriach wysp handlowych. Rządzący – jak podają wiadomoscihandlowe.pl – przychylili się tym samym do postulatu Polskiej Rady Centrów Handlowych w tej sprawie, podczas gdy wcześniej rząd takiego rozwiązania nie planował. Portal zwraca uwagę, że dzięki tej decyzji do pracy będzie mogło wrócić ok. 70 tys. pracowników wysp na terenie całego kraju.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

Rządzący poparli również inny postulat Polskiej Rady Centrów Handlowych, odnośnie utrzymania ograniczenia działalności biur podróży w galeriach. Uznano, że ich działalność nie ma racji bytu w sytuacji, gdy nie zostały przywrócone loty ani zwykły ruch graniczny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  2. Media obiegła niezwykle smutna wiadomość. Nie żyje Halina Szpilman
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z 14-dniową kwarantanną dla przyjezdnych. Będą nowe zasady przekraczania granic europejskiego państwa
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News