Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wiemy już kto może oddać głos bez kolejki. Wiele osób załapie się ominięcie tłumów przy urnie
Radosław Święcki
Radosław Święcki 07.07.2020 02:00

Wiemy już kto może oddać głos bez kolejki. Wiele osób załapie się ominięcie tłumów przy urnie

Niedzielne głosowanie z pewnością przyciągnie tłumy
East News/Jakub Kamiński

Dla kogo głosowanie bez kolejki?

Wszystko wskazuje na to, że podczas niedzielnego głosowania w ramach drugiej tury wyborów prezydenckich zainteresowanie będzie równie duże (a może nawet większe) jak w przypadku pierwszej tury, która odbyła się 28 czerwca. 

Okazuje się jednak, że część osób będzie mogła tym razem uniknąć stania w długich kolejkach. We wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie  wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.

Przepisy - jak podaje Polska Agencja Prasowa - zakładają, że pierwszeństwo w lokalu wyborczym będą miały osoby powyżej 60 roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat, a także osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie. 

Przypomnijmy, że lokale wyborcze w najbliższą niedzielę będą otwarte w godz. 7.00-21.00.