BiznesINFO.pl

Obraz Сергей Горбачев z Pixabay

Odkryto kolejne złoża gazu na Podkarpaciu. Ich wielkość robi wrażenie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Gaz ziemny odkryty w nowym miejscu. Nowe złoża znajdują się na Podkarpaciu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że odkryto ponad miliard metrów sześciennych gazu ziemnego w wyrobisku, które miało właśnie kończyć swój żywot. Ponadto odnaleziono zupełnie nowe źródło tego cennego surowca. Przyglądamy się szczegółom.

Gaz w nowym miejscu

Rozpoczęto właśnie rewitalizację złoża Mirocin na Podkarpaciu. PGNiG poinformowało, że złoże eksploatowane od 1962 roku według pierwotnych szacunków powinno powoli być szykowane do zamknięcia. Okazuje się, że zakładano, że zapasy gazu ziemnego znajdujące się w Mirocinie szacowane są na 4,5 miliarda metrów sześciennych, z czego wydobyto już 4,2 miliarda metrów sześciennych. Najnowsze badania dowiodły jednak, że o zamknięciu nie ma mowy. Odkryto, że pod ziemią znajduje się dodatkowy miliard metrów sześciennych gazu.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Dodatkowo nawet pół miliarda metrów sześciennych gazu rocznie ma być pozyskiwane z zupełnie nowego miejsca. PGNiG poinformowało, że odkryto właśnie nowe źródło. Jest nim Wólka Zapałowska w gminie Wiązownica. – Sukces odwiertu Zapałów-3K oznacza, że PGNiG odkryło nowe złoże gazu ziemnego na Podkarpaciu. To potwierdzenie, że ten region ma wciąż duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój krajowego wydobycia gazu. Dzięki naszemu doświadczeniu i umiejętnościom, jesteśmy w stanie budować bezpieczeństwo energetyczne kraju w oparciu o eksploatację własnych zasobów – mówi Jerzy Kwieciński cytowany przez portal Nowiny 24.

Nowe złoża gazu na Podkarpaciu, fragment map Google'a

<

Tagi:

gaz ziemnygaz

Podobne artykuły

Energetyka

Daniel Obajtek wciąż pozostanie prezesem Orlenu. Właśnie powołano go na kolejną kadencję
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Koniec lex pilot. Rząd rezygnuje z kontrowersyjnych zmian
Czytaj więcej >

Polska i Świat

50 lat temu zakończono produkcję kultowego polskiego auta. Trzeba było na nie pracować średnio przez 89 miesięcy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Jeździli elektrycznymi hulajnogami. Za wyrządzone szkody dostali gigantyczny mandat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Główka kapusty dzielona na ćwiartki, mąka droższa co rano. Rozmawiamy z Turkiem o życiu w kraju z olbrzymią inflacją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Litwa przekazała niepokojące wieści dotyczące Białorusi. Reżim szykuje akcje zaczepną
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]