BiznesINFO.pl
Gaz na Podkarpaciu

Obraz Сергей Горбачев z Pixabay

Odkryto kolejne złoża gazu na Podkarpaciu. Ich wielkość robi wrażenie

12 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Gaz ziemny w Polsce ma się bardzo dobrze. Odkryto nowe złoża tego cennego surowca. Wielkość zasobów błękitnego paliwa na Podkarpaciu robi wrażenie.

Gaz ziemny odkryty w nowym miejscu. Nowe złoża znajdują się na Podkarpaciu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że odkryto ponad miliard metrów sześciennych gazu ziemnego w wyrobisku, które miało właśnie kończyć swój żywot. Ponadto odnaleziono zupełnie nowe źródło tego cennego surowca. Przyglądamy się szczegółom.

Gaz w nowym miejscu

Rozpoczęto właśnie rewitalizację złoża Mirocin na Podkarpaciu. PGNiG poinformowało, że złoże eksploatowane od 1962 roku według pierwotnych szacunków powinno powoli być szykowane do zamknięcia. Okazuje się, że zakładano, że zapasy gazu ziemnego znajdujące się w Mirocinie szacowane są na 4,5 miliarda metrów sześciennych, z czego wydobyto już 4,2 miliarda metrów sześciennych. Najnowsze badania dowiodły jednak, że o zamknięciu nie ma mowy. Odkryto, że pod ziemią znajduje się dodatkowy miliard metrów sześciennych gazu.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Dodatkowo nawet pół miliarda metrów sześciennych gazu rocznie ma być pozyskiwane z zupełnie nowego miejsca. PGNiG poinformowało, że odkryto właśnie nowe źródło. Jest nim Wólka Zapałowska w gminie Wiązownica. – Sukces odwiertu Zapałów-3K oznacza, że PGNiG odkryło nowe złoże gazu ziemnego na Podkarpaciu. To potwierdzenie, że ten region ma wciąż duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój krajowego wydobycia gazu. Dzięki naszemu doświadczeniu i umiejętnościom, jesteśmy w stanie budować bezpieczeństwo energetyczne kraju w oparciu o eksploatację własnych zasobów – mówi Jerzy Kwieciński cytowany przez portal Nowiny 24.

Nowe złoża gazu na Podkarpaciu, fragment map Google'a

<

Tagi:

gaz ziemnygaz

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Flaga ONZ

Polska i Świat

Rezolucja potępiająca aneksję terytoriów Ukrainy odrzucona. Rosja skorzystała z prawa weta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Michał Dworczyk złożył rezygnację. Już nie jest szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Piraci zaatakowali statek "Port Gdynia"

Polska i Świat

Wprowadzono drugi stopień zabezpieczenia portów morskich

Czytaj więcej >
sejm

Polska i Świat

Debata o wydłużeniu kadencji samorządów. Tylko PiS głosuje za projektem

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >