Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Firma z Warszawy przejęta przez koncern z USA. To największa w historii amerykańska inwestycja w polską spółkę z branży security
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 26.05.2023 10:12

Firma z Warszawy przejęta przez koncern z USA. To największa w historii amerykańska inwestycja w polską spółkę z branży security

Flaga USA
Domena publiczna

Serwis money.pl informuje, że notowana na Wall Street spółka Alarm.com kupiła sto procent udziałów w polskiej firmie EBS, działającej w branży security od ponad trzech dekad.

Polska spółka

EBS to polska spółka technologiczna, będąca producentem sprzętu zabezpieczeń w branży security. Firma od ponad 33 lat działa w Polsce i na kilkudziesięciu rynkach międzynarodowych. Serwis podaje, że spółka jako pierwsza na świecie stworzyła rozwiązanie do zdalnego monitorowania pracowników ochrony w czasie rzeczywistym.

Alarm.com jest światowym liderem interaktywnych rozwiązań w branży security. Akcje firmy są notowane na Wall Street, a na całym świecie z ich technologii korzysta ponad 9 mln użytkowników.

Przejęcie

Powołując się na komunikat prasowy polskiej spółki, serwis podaje, że amerykański gigant Alarm.com, kupił 100 procent jej udziałów i tym samym stał się jej jedynym właścicielem. Przejęcie EBS jest największą w historii amerykańską inwestycją w polską firmę z branży security.

"Dołączenie do grupy Alarm.com to dla EBS szansa na bezprecedensowy na rodzimym rynku wzrost i rozwój" - informuje EBS. Z kolei amerykanie podkreślają, że „przejęcie zwiększy ich możliwości w zakresie dostarczania zaawansowanych technologii bezpieczeństwa na międzynarodowych rynkach”.

Co dalej z polską spółką?

EBS pozostaje niezależną spółką, działającą pod własną marką. Strategia i oferta firmy nie ulegną zmianie, a jej główny cel to przede wszystkim rozwój smart komunikatorów, a także rozwiązań w dziedzinie Lone Worker Monitoring (monitoringu pracowników). 

"Dotychczasowy zarząd EBS kontynuuje swoją pracę w roli liderów firmy, operując z siedziby spółki w Warszawie" - podaje serwis, powołując się na komunikat prasowy spółki.

Tagi: firma USA