Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ferie 2024. Nawet blisko 1000 zł dofinansowania na dziecko. Wiemy, kto może otrzymać pieniądze
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 06.01.2024 07:55

Ferie 2024. Nawet blisko 1000 zł dofinansowania na dziecko. Wiemy, kto może otrzymać pieniądze

pieniądze
Biznesinfo

Ferie zaczynają się już za dziesięć dni, a jeśli nie chcemy przesiedzieć ich w domu, czekają nas niemałe wydatki. Nie każdy jednak wie, że i na ferie można dostać dofinansowanie.
 

Ferie zimowe już za rogiem

Kiedy mieszkańcy Polski będą mogli cieszyć się wypoczynkiem i zimowymi atrakcjami? Oto daty ferii dla poszczególnych województw; najwcześniej ferie zaczną się w województwach mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Tam zimowe wakacje będą trwać już od 15 stycznia i do 28. Od 22 stycznia do 4 lutego przyjdzie pora na woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, a między 29 stycznia a 11 lutego: lubelskie, łódzkie, pomorskie, podkarpackie i śląskie. Na koniec z ferii skorzystają mieszkańcy woj. lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego. Tam przerwa od nauki potrwa od 12 do 25 lutego.

Wiadomo, o ile mogą wzrosnąć trzynaste emerytury. Wielu seniorów się wkurzy. To tyle, co kot napłakał

KRUS z dofinansowaniem na ferie

By uzyskać aż 900 złotych dofinansowania ferii w 2024 roku, wystarczy, że dziecko urodziło się między 2008 a 2019 rokiem, a jego rodzic jest ubezpieczony w KRUS. Wówczas będzie można skorzystać z zimowiska zorganizowanego w Ośrodku Wypoczynkowym RANCHO Wołkowyja, Domu Wczasowym Halina w Zakopanem, Domu Wypoczynkowym PILSKO w Korbielowie, a także w Kwaterach Prywatnych A. Sieczka w Poroninie. Turnus potrwa siedem dni, a dzięki dofinansowaniu fundacji Szansa Dla Gmin jego koszt wyniesie 750 zł (w tym 200 zł zaliczki). Opłata bez dofinansowania to 1650 zł.

Dofinansowanie z Funduszu Świadczeń Socjalnych

Rodzice zatrudnieni w miejscu posiadającym Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych mogą liczyć na jeszcze większe dofinansowanie ferii zimowych. Przyznana kwota zależeć będzie od pracodawcy oraz załączonego do wniosku zaświadczenia o dochodach. Finalnie jest jednak szansa na poświąteczny prezent w postaci nawet 2000 zł dofinansowania.

źródło: SUPERBIZNES