Niemcy unikną drugiej fali epidemii koronawirusa?
Flickr
Autor Radosław Święcki - 13 Czerwca 2020

Niemiecki rząd mówi o drugiej fali epidemii. Słowa ministra mogą zaskoczyć

Mamy bardzo dużą szansę uniknąć drugiej fali epidemii koronawirusa – powiedział w piątek Olaf Scholz, minister finansów Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów odnotowano dotąd ponad 187 tys. przypadków wirusa.

Niemcy unikną drugiej fali epidemii?

Nowa normalność, to termin, który przyjął się nie tylko wśród polskich polityków, ale okazuje się, że również niemieckich. Właśnie o nowej normalności mówi w piątek niemiecki minister finansów Olaf Scholz. Według polityka druga fala epidemii w Niemczech, o ile nadejdzie, nie wyrządzi gospodarce zbyt poważnych szkód.

- Uczymy się żyć z wirusem, ja nazywam to nową normalnością - powiedział – cytowany przez Polską Agencję Prasową - szef niemieckiego resortu finansów, podkreślając, że sytuację może zmienić jedynie lek lub szczepionka na koronawirusa.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

Dopóki lek bądź szczepionka nie zostaną wynalezione, Scholz zaleca konieczność zorganizowania życia w taki sposób, by uniknąć drugiej fali epidemii. Minister podkreślił jednak, że istnieje bardzo duża szansa, by do owej drugiej fali nie doszło.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Aż 333 tys. Polaków ma już wielki problem z pobieraną emeryturą. ZUS alarmuje: liczba ciągnie rośnie
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Druga fala epidemii niestraszna dla Niemiec

- Mamy bardzo dużą szansę uniknąć drugiej fali epidemii koronawirusa – powiedział polityk.

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiajJutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiajCzytaj dalej

Niemiecki minister finansów – jak podaje PAP - zapowiedział również, że nowy pakiet stymulujący gospodarkę wart 130 miliardów euro zostanie wcielony w życie jeszcze w tym miesiącu, tak by od lipca obowiązywała obniżona stawka VAT. Nowe stawki (16 proc. zamiast 19 proc. i 5 proc. zamiast 7 proc.) mają obowiązywać do końca 2020 roku.

Przypomnijmy, że w Niemczech odnotowano dotychczas ponad 187 tys. przypadków koronawiusa. Z powodu wirusa zmarło prawie 9 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiNajbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News