BiznesINFO.pl

https://flickr.com/Gage-Skidmore

Jedno z państw wydało nakaz aresztowania Donalda Trumpa. Sprawa skierowana do Interpolu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Donald Trump kontra Iran

Donald Trump jest ścigany przez Iran nakazem aresztowania. Sprawa dotyczy zabójstwa generała Kasema Sulejmaniego. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Pentagon poinformował, że na polecenie prezydenta USA, Donalda Trumpa, amerykańskie wojsko podjęło działania defensywne, by chronić personel USA poza granicami, zabijając Kasema Sulejmaniego. W ówczesnym komunikacie podkreślono, że Generał cały czas rozwijał plany ataków na amerykańskie siły stacjonujące w Iraku oraz całym regionie, a także był odpowiedzialny za śmierć setek Amerykanów i członków koalicji.

Po tym wydarzeniu, władze Iranu odgrażały się dokonaniem zemsty na Ameryce. Iran zdecydował się na atak rakietowy na bazę Ain al-Asad w Iraku, gdzie stacjonowały wojska amerykańskie. Irańskim siłom nie udało się zabić żadnego z amerykańskich żołnierzy, jednak u ponad stu z nich zdiagnozowano urazowe uszkodzenie mózgu, TBI - przypomina bankier.pl.

Donald Trump ścigany

W poniedziałek irański prokurator Ali Alkasimehr poinformował, że władze Iranu wystawiły nakazy aresztowania prezydenta USA Donalda Trumpa oraz 35 innych oficjeli w związku z zabójstwem generała Kasema Sulejmaniego. Wszystkim postawiono zarzuty morderstwa i terroryzmu. Iran nie ujawnił nazwisk pozostałych oficjeli, ale zapowiedział, że Donald Trump będzie ścigany nakazem aresztowania nawet po zakończeniu prezydentury.

Iran w tej sprawie poprosił o pomoc Interpol. Władze kraju podkreśliły, że zażądały od Interpolu wydania tzw. czerwonej noty, która stanowi najwyższą notę wydania. Interpol na razie nie skomentował sprawy Donalda Trumpa i zastanawia się nad upublicznieniem noty pozostałych państwom. Jak informuje agencja AP, istnieje małe prawdopodobieństwo tego, aby Interpol uwzględnił wniosek Iranu.

Tagi:

światDonald Trump

Podobne artykuły

Polska i Świat

Zamek krzyżacki szuka nowego właściciela. Możesz nim zostać, jeśli dysponujesz kwotą 12 mln zł
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Posypią się spore mandaty. Najnowocześniejsze fotoradary staną w 147 lokalizacjach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zamienili opuszczone gospodarstwo w nielegalną fabrykę. Produkowali nawet milion papierosów na dobę
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska firma chce zrewolucjonizować branżę kolejową. Rusza na podbój niemieckiego rynku
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszuści podszywają się pod ZUS. Uważaj na fałszywe wiadomości
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zainwestował 10 zł w zdrapkę i wygrał 500 000 złotych
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]