Donald Trump ścigany. Iran nie odpuszcza.
https://flickr.com/Gage-Skidmore
Autor Kamila Jeziorska - 29 Czerwca 2020

Jedno z państw wydało nakaz aresztowania Donalda Trumpa. Sprawa skierowana do Interpolu

Donald Trump oraz 35 oficjeli jest ściganych nakazem aresztowania wydanym przez Iran. Nakaz został wydany w związku z zabiciem generała Kasema Sulejmaniego. Iran zwrócił się o pomoc w tej sprawie do Interpolu.

Donald Trump kontra Iran

Donald Trump jest ścigany przez Iran nakazem aresztowania. Sprawa dotyczy zabójstwa generała Kasema Sulejmaniego. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Pentagon poinformował, że na polecenie prezydenta USA, Donalda Trumpa, amerykańskie wojsko podjęło działania defensywne, by chronić personel USA poza granicami, zabijając Kasema Sulejmaniego. W ówczesnym komunikacie podkreślono, że Generał cały czas rozwijał plany ataków na amerykańskie siły stacjonujące w Iraku oraz całym regionie, a także był odpowiedzialny za śmierć setek Amerykanów i członków koalicji.

Po tym wydarzeniu, władze Iranu odgrażały się dokonaniem zemsty na Ameryce. Iran zdecydował się na atak rakietowy na bazę Ain al-Asad w Iraku, gdzie stacjonowały wojska amerykańskie. Irańskim siłom nie udało się zabić żadnego z amerykańskich żołnierzy, jednak u ponad stu z nich zdiagnozowano urazowe uszkodzenie mózgu, TBI - przypomina bankier.pl.

Biedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VATBiedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VATCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Donald Trump ścigany

W poniedziałek irański prokurator Ali Alkasimehr poinformował, że władze Iranu wystawiły nakazy aresztowania prezydenta USA Donalda Trumpa oraz 35 innych oficjeli w związku z zabójstwem generała Kasema Sulejmaniego. Wszystkim postawiono zarzuty morderstwa i terroryzmu. Iran nie ujawnił nazwisk pozostałych oficjeli, ale zapowiedział, że Donald Trump będzie ścigany nakazem aresztowania nawet po zakończeniu prezydentury.

Najdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćNajdroższy pies świata jest wart krocie. Aż dziw, że ktoś mógłby tyle wydaćCzytaj dalej

Iran w tej sprawie poprosił o pomoc Interpol. Władze kraju podkreśliły, że zażądały od Interpolu wydania tzw. czerwonej noty, która stanowi najwyższą notę wydania. Interpol na razie nie skomentował sprawy Donalda Trumpa i zastanawia się nad upublicznieniem noty pozostałych państwom. Jak informuje agencja AP, istnieje małe prawdopodobieństwo tego, aby Interpol uwzględnił wniosek Iranu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News