Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Dodatkowe funkcje kas samoobsługowych w Biedronce. Możesz zaoszczędzić pieniądze
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 17.06.2023 09:08

Dodatkowe funkcje kas samoobsługowych w Biedronce. Możesz zaoszczędzić pieniądze

kasa samoobsługowa
Domena publiczna

Kasy samoobsługowe w sklepach Biedronka posiadają wiele ciekawych funkcji. Dzięki nim możemy m.in. poprosić pracownika o pomoc, regulować głośność komunikatów czy zaoszczędzić pieniądze, podaje “Super Express”. 

Tarowanie wagi

Pierwszy przycisk widoczny poniżej dużego ekranu pozwala na wytarowanie wagi w kasie samoobsługowej. Czasem zdarza się, że waga nie jest wyzerowana, dlatego waga na urządzeniu może nie wyświetlać się prawidłowo, przez co możemy zapłacić więcej niż powinniśmy. Funkcja ta daje gwarancję, że urządzenie prawidłowo waży produkty. 

Ważną funkcją jest także możliwość skasowania karty Moja Biedronka, dzięki której można skorzystać z programu lojalnościowego oraz rabatów. Pozwala to zaoszczędzić, ponieważ dzięki karcie za wiele produktów można zapłacić mniej.

 

Szybsze kasowanie tych samych produktów

Zakupy można także szybciej skasować. Na kasie znajduje się czerwona ikona z symbolem plusa, pod wielkim napisem “wyszukaj towar po nazwie”. 

Aby z niej skorzystać należy nacisnąć ikonę z plusem, wpisać liczę produktów, a następnie zeskanować produkt. Jest to prosta funkcja, która przydaje się przy zakupie większych ilości jednego produktu.

Wezwanie personelu obsługi

Czasem zdarzy się nam coś źle skasować na kasie samoobsługowej, bądź kupno produktu wymaga zatwierdzenia ( komunikat taki pojawia się w przypadku zakupu alkoholu). W takich sytuacjach dzięki specjalnemu przyciskowi możemy wezwać pracownika sklepu. 

 

Tagi: Biedronka