Dobry start
Pixabay/_Alicja_
Autor Paulina Musianek - 13 Listopada 2019

Masz jeszcze tylko trochę ponad 2 tygodnie. Potem 300 zł przepadnie na dobre

Dobry start to program, w ramach którego możemy wnioskować o 300 złotych na wyprawkę dla uczącego się dziecka. Wielu Polaków jeszcze nie skorzystało ze świadczenia, a czas mija. Wnioski można składać do końca miesiąca.

Dobry start na wyprawkę szkolną

„Dobry Start” to program socjalny wprowadzony w 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości jako wsparcie dla rodziców tych dzieci, które uczęszczają już do szkoły - ma być formą pomocy finansowej w zakupie wyprawki szkolnej. Dofinansowanie w wysokości 300 złotych przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia - bez względu na dochód rodziny. Dzieci niepełnosprawne otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wprawdzie rok szkolny rozpoczął się już półtora miesiąca temu, jednak wnioski można jeszcze składać.

Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złMasa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. złCzytaj dalej

300 plus 2019. Zostały dwa tygodnie na złożenie wniosku

Wniosek o 300 złotych w ramach programu Dobry start można złożyć jeszcze do końca miesiąca.

- Jeśli tego nie zrobicie, pieniądze zwyczajnie przepadną. Nie ma na co czekać. Gorąco zachęcam do złożenia wniosku jak najszybciej - podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa.

.Przypomnijmy, że z programu Dobry start skorzystać mogą - oprócz uczniów szkół policealnych i tych dla dorosłych - dzieci do lat 20, ale także niepełnosprawne, które nie ukończyły jeszcze 24. roku życia. Wniosek można złożyć pełnoletni beneficjent lub matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Gdzie złożyć wniosek o 300 plus?

Wnioski o pieniądze z programu Dobry start można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500 plus, czyli w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej, wniosek należy złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 61-letni mężczyzna związał się z lalką i porzucił rodzinę. „Zakochałem się”
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News