BiznesINFO.pl
PHOTO PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS POZNAN, PARK CYTADELA, KONCERT OTWIERAJACY TRASE MESKIE GRANIE 2016, N/Z DAWID PODSIADLO 9/07/2016 KONCERT MUZYKA ROZRYWKA MESKIE GRANIE WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

East News, Przemysław Szyszka

Dawid Podsiadło ma dość. Skrytykował absurd w przepisach o lockdownie

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Dawid Podsiadło zwrócił uwagę na palący problem związany z obostrzeniami. Rząd umożliwił funkcjonowanie teatrów, kin, oper oraz innych miejsc kultury, ale wciąż nie odblokował koncertów. Właśnie w tej sprawie głos zabrał piosenkarz Dawid Podsiadło.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Dawid Podsiadło odniósł się do kwestii artystów w Polsce

  • W jaki sposób próbują sobie radzić artyści

  • Dlaczego koncerty są ważne dla budżetu państwa

Dawid Podsiadło zabiera głos w ważnej sprawie

Dawid Podsiadło za pomocą mediów społecznościowych zabrał głos w sprawie znoszenia lockdownowych przepisów w Polsce. Dla artysty szczególnie istotne są te dotyczące funkcjonowania miejsc kulturowych.

Piosenkarz w swoim wpisie zwrócił uwagę na to, że Polacy od kilku tygodni mogą wybrać się do teatru, opery, czy muzeum. Co więcej, od kilku dni mogą zasiąść na widowni kina - w przypadku pewnej sieciówki odbyło się nawet uroczyste otwarcie z udziałem polskich celebrytów.

Jednakże wciąż nie można zorganizować żadnego koncertu. Artyści zorganizowali nawet akcję mającą na celu nagłośnienie problemu. Grafiki informacyjne udostępnianie są na wielu profilach w mediach społecznościowych.

Głos w sprawie zabrał także Dawid Podsiadło, jeden z czołowych polskich artystów. "Nawet jeżeli planujemy zagrać W TYCH SAMYCH miejscach i obiektach, z przestrzeganiem DOKŁADNIE TYCH SAMYCH środków ostrożności" - napisał na swoim Facebooku odnosząc się do zakazu organizacji koncertów.

Artysta podkreśla, że w całej Polsce organizowane są już imprezy plenerowe, a wokaliści wciąż nie mogą zagrać dla publiczności. Dodaje, że nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego rząd w ten sposób traktuje branżę muzyczną.

Zespoły muzyczne próbują znaleźć wyjście z sytuacji i omijają przepisy. Kortez zorganizował spektakl, który odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Z kolei organizacje powiązane z artystami podkreślają, że rząd składał zapewnienia o pozwoleniu na organizację koncertów. Artyści podkreślają, że na braku koncertów traci budżet państwa, bowiem sprzedaż biletów, ale także nośników muzycznych wciąż rośnie. Tylko w 2019 r. wyniósł on 300 mln złotych.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >