BiznesINFO.pl

Domena publiczna

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Paweł Makowiec

Po ostatniej decyzji prezesa Orlenu Daniela Obajtka ws. wycofania Tygodnika NIE ze sprzedaży na stacjach koncernu jest kontynuacja sprawy. Wydawca Tygodnika, spółka Urma, podjęła kroki prawne zarówno wobec PKN Orlen, jak również i Poczty Polskiej.

Był kontakt bez odpowiedzi

Kilka dni temu media informowały, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek osobiście podjął decyzję o wycofaniu Tygodnika NIE ze sprzedaży na stacjach koncernu. Tak samo postąpiła Poczta Polska. Przyczyną była okładka najnowszego numeru tygodnika z papieżem.

Jak informuje portal Gazeta.pl cytując “Presserwis”, wydawca tygodnika, spółka Urma, o sprawie dowiedziała się z wpisów w mediach społecznościowych. Proszono o przywrócenie tygodnika do sprzedaży zarówno Pocztę Polską, jak i Orlen. Bez odpowiedzi.

Będzie pozew przeciwko prezesowi Orlenu

Ze słów właścicielki tygodnika, Małgorzaty Daniszewskiej, cytowanych przez Gazetę.pl wynika, że Obajtek tą decyzją złamał prawo. Chodzi bowiem o zapis dotyczący dystrybucji tytułów prasowych.

Daniszewska przeprowadziła konsultacje z prawnikami. Ujawniła również, że pozew przeciwko Danielowi Obajtkowi jest już gotowy.

Nie wiadomo co z Pocztą Polską i Ruchem

Nie są to jednak jedyne reakcje jak wynika z informacji Gazety.pl. Sam Tygodnik NIE również odpowiedział na decyzję Obajtka, umieszczając dodatkową okładkę z papieżem i napisem “Nie lękamy się” w najnowszym wydaniu.

Ze słów prezes spółki Urma, Marty Miecińskiej przytoczonych przez Gazetę.pl wynika, że w kontekście dystrybucji kontaktowano się również z siecią Ruch. Nie wiadomo jednak, czy zarówno przeciwko niej, jak i przeciwko Poczcie Polskiej, zostaną również skierowane pozwy.

Tagi:

Daniel ObajtekOrlen

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Paweł Makowiec

Paweł Makowiec

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]