BiznesINFO.pl
PHOTO: EAST NEWS CHINSCY ZOLNIERZE MARINES SKACZA Z CZOLGU PODCZAS CWICZEN WOJSKOWYCH W POLUDNIOWYCH CHINACH (FILES) This file photograph released 20 July 1999 shows Chinese Marines jumping off a tank during military exercises at an undisclosed location in southern China. The Chinese People's Liberation Army has undertaken military exercises, including amphibious beach landing maneuvers, in southern China's Guangdong province, according to state media 02 July 2000. AFP PHOTO

EAST NEWS

Strzały na granicy chińsko-indyjskiej, atmosfera bardzo napięta. Nie żyje trzech żołnierzy indyjskich

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Chiny i Indie pozostają w bardzo napiętych stosunkach. Władze w New Delhi poinformowały o śmierci trzech indyjskich żołnierzy, którzy zostali zabici w starciach przy granicy z Chinami. Armie obu krajów próbują rozładować napiętą sytuację.

Chiny w konflikcie z Indiami. Śmierć żołnierzy

Lokalne media, na które powołuje się RMF FM, poinformowały o śmierci trzech osób. Podczas starć z Chinami zginęło dwóch żołnierzy oraz pułkownik indyjskiej armii. Do starcia doszło w dolinie rzeki Galwan.

Indyjska armia poinformowała w oświadczeniu, że teraz na granicy indyjsko-chińskiej spotkali się wysokiej rangi przedstawiciele armii Chin i Indii w celu deeskalacji konfliktu.

Chiny oskarżają Indie

Indie przekazały, że ofiary były po obu stronach, jednak podały szczegółów. Nie ma informacji o śmierci chińskich żołnierzy. Tymczasem Chiny twierdzą, że do walk doszło, gdy indyjscy żołnierze nielegalnie przekroczyli granicą i zaatakowali chińskich wojskowych.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin Zhao Lijian cytowany przez PAP przekazał, że wojska Indii dwukrotnie przekroczyły wczoraj linię graniczną, "prowokując i atakując chiński personel, powodując poważną fizyczną konfrontację sił granicznych po obu stronach".

Chiny w konflikcie z Indiami

Sytuacja na terenie Ladakh jest napięta już od kilku tygodni. Terytorium oficjalnie należy do indyjskiego Kaszmiru, jednak jest to teren sporny. Napięcia między Chinami a Indiami zaczęły się nasilać, gdy Indie rozpoczęły budowę drogi i instalacji wojskowych, które zdaniem Chin naruszyły granicę i ustalenia między państwami. Do poprzedniego starcia doszło na początku maja.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >