biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch polskich województw. IMGW mówi o gwałtownych burzach z gradem
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 16.06.2020 02:00

Ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch polskich województw. IMGW mówi o gwałtownych burzach z gradem

Ostrzeżenia drugiego stopnia dla dwóch polskich województw. IMGW mówi o gwałtownych burzach z gradem
Obraz Konyvesotto z Pixabay

Burza z gradem w podkarpackim i lubelskim

Burza z gradem może wystąpić na terenie całego województwa podkarpackiego i większości powiatów województwa lubelskiego. Jak podaje RMF FM, na wskazanych obszarach prognozuje się wystąpienie burzy ze sporymi opadami deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Na niektórych obszarach mogą wystąpić opady gradu.

Burza z gradem nadciąga

Wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że trzeba się spodziewać warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych takich jak burza z gradem, mogących spowodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

W środę 17 czerwca mogą pojawiać się również w centrum, a w kolejnych dniach na pozostałym obszarze kraju. Miejscami burze mogą być groźne - z intensywnymi opadami deszczu i silnymi porywami wiatru. Możliwa jest też burza z gradem - prognozuje IMGW.

Instytut zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Stanisław Węgrowski
O autorze
Stanisław Węgrowski
Redaktor BiznesINFO
Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.
Zobacz wszystkie artykuły autora >
Wybór Redakcji
Uczniowie wakacje
Zaproponowano nowe terminy wakacji. MEN zabrało głos w sprawie
Szkoła dni wolne
Ponad 2 tygodnie wolnego jeszcze przed feriami. Uczniowie się ucieszą
Upał
Taka pogoda czeka nas na koniec wakacji. Temperatury ponownie przekroczą 30 stopni
Upał koniec wakacji
Upał wraca do Polski, temperatura może sięgnąć 37 st. C. Padła data
Kierowca śmieciarka
Tyle zarabiają kierowcy śmieciarek. Między Polską a Niemcami jest spora różnica
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: