Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Burger King pozwany przez klientów. Chodzi o rozmiar kanapki
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 31.08.2023 09:00

Burger King pozwany przez klientów. Chodzi o rozmiar kanapki

burger
AFP Photo Burger King

Burger King zmierzy się w sądzie z pozwem zbiorowym amerykańskich klientów. Ich zdaniem kanapki na zdjęciach wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości. 

Kanapka na reklamie większa niż w rzeczywistości

Klienci Burger Kinga w Stanach Zjednoczonych złożyli wspólny pozew sądowy, oskarżając znaną sieć fast foodów o dezinformowanie konsumentów. Chodzi  kanapkę Whopper, czyli najpopularniejszy burger z tej amerykańskiej sieci. 

W twierdzeniach zawartych w pozwie sugerują, że reklamy prezentujące kanapki Whopper w mediach internetowych i telewizyjnych przekazują wrażenie, że są aż o 35 procent większe niż te faktycznie podawane w restauracjach.

 

Firma z Polski chce zawojować tym burgerem świat. Nie ma w nim krztyny mięsa

Zastrzeżenia klientów co do ilości mięsa

Klienci mają też zastrzeżenia co do składu. Wskazują oni także, że zdjęcia Whopperów opublikowane przez firmę pokazują, że zawierają one podwójną ilość mięsa, a składniki dosłownie "wylewają się" z bułki. 

Klienci utrzymują, że kanapki podawane w lokalach sieci zawierają mało mięsa, co sprawia, że czują się oszukani przez firmę.

Z podobnym pozwem zmagają się już McDonald's i Wendy. W zeszłym roku mężczyzna z Nowego Jorku zaproponował przeciwko nim pozew zbiorowy, oskarżając firmy o wprowadzanie klientów w błąd. W pozwie zarzucono, że hamburgery McDonald's i Wendy's w materiałach marketingowych były co najmniej 15 proc. większe niż w rzeczywistości.

Pozew

„Grillowane kotlety wołowe przedstawione w naszych reklamach to te same kotlety, których używamy w milionach kanapek Whopper, serwowanych gościom w całym kraju” – twierdzi rzecznik Burger Kinga, cytowany przez BBC.

Burger King oskarżenia klientów uznaje za “fałszywe”, dlatego złożył wniosek o oddalenie sądu, jednak sąd okręgowy w Miami go odrzucił. 

Z podobnym pozwem zmagają się już McDonald's i Wendy. W zeszłym roku mężczyzna z Nowego Jorku zaproponował przeciwko nim pozew zbiorowy, oskarżając firmy o wprowadzanie klientów w błąd. W pozwie zarzucono, że hamburgery McDonald's i Wendy's w materiałach marketingowych były co najmniej 15 proc. większe niż w rzeczywistości. Osoby poszkodowane domagają się 5mln dolarów odszkodowania.

Tagi: gastronomia