Bulwary wiślane piwo pod chmurką
Wikimedia Commons Dariusz Kowalczyk CC4.0
Autor Konrad Karpiuk - 17 Czerwca 2020

Picie pod chmurką znów legalne. Zniesienie zakazu nie ucieszyło jednak wszystkich

Bulwary wiślane cieszą się sporą popularnością wśród warszawskiej młodzieży, choćby ze względu na możliwość spożywania na ich obszarze alkoholu. Na początku epidemii koronawirusa wycofano pozwolenie, a niedawno zdecydowano się je przywrócić. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z tej decyzji.

Bulwary wiślane znów są strefą wolną od prohibicji. Miasta mogą wprowadzać takie obszary na swoim terenie na mocy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, które nadaje miastu możliwość ustalania takich stref na terenach rekreacyjnych. Okazuje się, że z powrotu strefy wolnej od prohibicji, nie są zadowoleni mieszkańcy Powiśla.

Lidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceLidl rzucił na sklepy absolutny hit. Pierwsze tego typu rozwiązanie w PolsceCzytaj dalej

Bulwary wiślane znów strefą wolną od prohibicji

Na bulwarach wiślanych znajduje się masa barów i lokali gastronomicznych, ponadto bliskość Wisły i atmosfera miejsca sprzyjają spotkaniom mieszkańców przy alkoholu. Niedawno, w trakcie trwania izolacji na terenach rekreacyjnych było jednak dosyć cicho, przez czasowe zdjęcie zakazu. Wtedy to mieszkańcy Powiśla odetchnęli z ulgą, gdyż chwilowo mieli spokój od imprezowiczów.

Obecnie miasto zdjęło zakaz spożywania alkoholu na bulwarach, co nie spodobało się mieszkającym w okolicy Warszawiakom. Narzekają przede wszystkim na hałas, brud i bałagan, który pozostawiają po sobie imprezowicze. Ponadto obecność alkoholu na bulwarach doprowadziła do znacznego wzrostu wykroczeń na tym obszarze.

Szykuje się nowa opłata, resort jest na Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 złCzytaj dalej

Mieszkańcy Warszawy jednoznacznie ocenili strefę wolną od prohibicji

Jak pisze portal Dziennik, miasto stołeczne Warszawa przeprowadziło ankietę wśród mieszkańców, w których oceniali bulwary wiślane. Okazuje się, że ponad 90% czuje się na ich terenie bezpiecznie, a ponad 91% nie chce, aby na tym terenie wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu. Warto jednak pamiętać, że wciąż pozostaje 10% niezadowolonych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Nie płacicie abonamentu RTV? Niebawem może odwiedzić was kontrola, KRRiT właśnie wydała komunikat

Były szef Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krzysztof Brzózka twierdzi z kolei, że lepiej byłoby wydawać pozwolenia na spożywanie alkoholu tylko podczas imprez, lub wydzielać obszary, na których można je spożywać - czytamy w Dzienniku. Z kolei jak twierdzi przedstawiciel warszawskiego ratusza, Jan Piotrowski, miasto nie chce dzielić bulwarów na oazy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniu
  2. Pielęgniarka z Kozienic nie żyje. Na jaw wychodzą nowe fakty. Porażające ustalenia dziennikarzy TVN
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Musimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaMusimy przygotować się na zmianę cen gazu. Czeka nas już od lipcaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News