biznesmeni którzy zaczynali od zera
Pixabay/TheDigitalWay
Autor Paulina Musianek - 8 Lipca 2019

Biznesmeni, którzy zaczynali od zera. Są inspiracją dla początkujących

Biznesmeni, którzy zaczynali od zera. Przedstawiamy historie osób, które same, bez niczyjej pomocy wypracowały majątki warte miliony lub miliardy dolarów.

Biznesmeni, którzy zaczynali od zera pokazują, że niekoniecznie trzeba urodzić się w bogatej rodzinie, aby osiągnąć sukces. Historie tych ludzi pozwalają wierzyć, że los w każdym momencie może się odwrócić.

Biznesmeni, którzy zaczynali od zera. 5 osób, które osiągnęły sukces nie mając wcześniej nic

1. Jan Koum

Jan Koum, twórca aplikacji WhatsApp, urodził się w małej wiosce niedaleko Kijowa na Ukrainie. Uciekając od ubóstwa w wieku 16 lat wyemigrował do USA wraz z matką i babką. Jan Koum chodził do szkoły i pomagał matce zamiatać podłogę w sklepie warzywnym, a w wolnym czasie uczył się z kupowanych w antykwariacie podręczników działania sieci komputerowych. W wieku 18 lat posiadał już sporą wiedzę, która pozwoliła mu dostać pracę w Yahoo! jako inżynier infrastruktury. Spędził w tej branży dekadę, zanim zdał sobie sprawę z ogromnego potencjału branży aplikacji. W 2009 r. stworzył WhatsApp Inc, które kilka lat później sprzedał Facebookowi za zdumiewającą kwotę 19 miliardów dolarów.

2. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata oraz według rankingu czasopisma Time jedną z najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Dziś Oprah Winfrey jest globalną marką, ale jej początki były dalekie od splendoru. Oprah spędziła większość dzieciństwa z babcią, która była tak biedna, że ​​mogła sobie pozwolić tylko na ubieranie jej w sukienki uszyte z worków na ziemniaki. Mieszkając później z matką była wykorzystywana seksualnie przez jej partnerów i bita. Brała narkotyki, zaszła w ciążę i kompletnie nie miała wsparcia w rodzicach. Kiedy zamieszkała z ojcem oderwała się od dawnego życia, przyłozyła do nauki i zdobyła pierwszą pracę w „WTVF-TV” w Nashville. Dziś Winfrey prowadzi własny talk-show "The Oprah Winfrey Show" oraz jest właścicielką firmy medialnej Harpo Productions. Jako pierwsza Afroamerykanka wypracowała majątek przekraczający miliard dolarów USA. W 2017 roku utworzyła markę O! That’s Good.

500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzin500 plus dla nich to 2500 plus. Ponad 5 tys. rekordowych rodzinCzytaj dalej

3. Ingvar Kamprad

Dorastając na farmie w Szwecji, założyciel IKEA, Ingvar Kamprad, wykazywał się talentem do biznesu od najmłodszych lat. W swojej miejscowości był dobrze znanyz tego, że sprzedawał swoim sąsiadom wszystko, co tylko mógł zdobyć, od zapałek i długopisów po ozdoby świąteczne i ryby. Wkrótce postanowił założyć firmę wysyłkową, która ostatecznie przekształciła się właśnie w firmę IKEA. Na początku meble stały się jednym z najlepiej sprzedających się produktów Kamprad, dzięki temu, że używał lokalnych producentów, aby utrzymać niskie koszty produkcji i ceny dla klientów. Jego majątek szacuje się na 3,8 miliarda dolarów.

4. John Paul DeJoria

John Paul DeJoria jest założycielem firmy produkującej tequilę Patrón Spirits Co. i współzałożycielem firmy John Paul Mitchell Systems zajmującej się sprzedażą produktów do pielęgnacji włosów. Zanim osiągnął sukces zaznał biedy, samotnie wychowywał syna, a pieniądze zarabiał, zbierając nocą butelki. By przetrwać, chwytał się każdego zajęcia: naprawiał rowery, sprzedawał encyklopedie, drukarki i ubezpieczenia. W pewnym momencie swojego życia spał w samochodzie i należał do gangu. Dziś DeJoria jest miliarderem. Majątek biznesmena szacuje się na 4 mld dolarów.

Koniec kserowania dowodu. Za złamanie zakazu 2 lata więzieniaKoniec kserowania dowodu. Za złamanie zakazu 2 lata więzieniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę? Rząd rozważa taką opcję
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. Pod Radomiem zabrakło już wody. Polskie zasoby wodne są porównywalne z... egipskimi
  4. Polacy nadal mają problemy z jazdą autostradami

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News