Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Biskup Dec na 30. Pielgrzymce Radia Maryja: Jesteśmy atakowani przez gender, ekologizm i lewackie rządy
Radosław Święcki
Radosław Święcki 12.07.2021 02:00

Biskup Dec na 30. Pielgrzymce Radia Maryja: Jesteśmy atakowani przez gender, ekologizm i lewackie rządy

30-lecie Radia Maryja. Mocne słowa biskupa Deca
Flickr/Archidiecezja Krakowska/Biuro Prasowe

Musimy się obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta; gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci - mówił podczas 30. jubileuszowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja biskup senior świdnicki Ignacy Dec.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co usłyszeli od biskupa Deca uczestnicy pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

  • Jakie przykłady ataków na Radio Maryja przywołał biskup Dec

30 lat Radia Maryja. Mocne słowa biskupa Deca

Choć Radio Maryja będzie obchodziło 30-lecie istnienia pod koniec tego roku, już teraz odbyła się 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości związane z tym wydarzeniem zainaugurowano w sobotę.

Wieczorna Msza św. odbyła się pod przewodnictwem świdnickiego biskupa seniora Ignacego Deca. Uczestniczył w niej m.in. Przemysław Czarnek, obwołany przez twórcę i dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka "najlepszym ministrem edukacji i nauki" po wojnie.

Homilia wygłoszona bez biskupa Deca jak podaje Radio Zet poświęcona była głównie atakom na kościół. Duchowny podkreślał, że trzeba się "obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta; gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci".

Uczestnicy Mszy św. usłyszeli, że agresja przeciwko Kościołowi rozpoczęła się jeszcze w czasach Oświecenia, a "ulubionym narzędziem walki z chrześcijaństwem" stały się pogarda i szyderstwo.

Ale walka z Kościołem - jak przekonywał biskup senior - znalazła się też na sztandarach nowożytnych rewolucji: francuskiej, bolszewickiej, a także rewolucji kulturowej z 1968 roku. Postulat dotyczący walki z Kościołem, jak mówił Dec realizowali "wodzowie systemów totalitarnych XX wieku", podczas gdy dziś w jego ocenie czynią to "w nieco łagodniejszy sposób i w nieco innej formie" - lewackie rządy.

Duchowny zwracał uwagę, że ataki na wartości chrześcijańskie w ostatnim czasie wzmogły się również w Polsce. Dec ubolewał, że dają się w to "wciągać także niektórzy katolicy z tzw. Kościoła otwartego, wspomagani przez obecnych w mediach – zwłaszcza na portalach internetowych - dyżurnych teologów, duchownych i świeckich".

Jak atakowano Radio Maryja?

Biskup senior - jak podają Wirtualne Media - podkreślił podczas Mszy św., że wśród atakowanych przez liberalne media instytucji znajduje się także Radio Maryja, przywołując postępowanie sądowe, które podjęło wobec związanej z rozgłośnią fundacji Lux Veritatis stowarzyszenie Watchdog Polska. Zdaniem Deca mieliśmy tu do czynienia z celowym działaniem mającym na celu wyciszenie, a nawet zniszczenie Radia Maryja.

Zdaniem Deca rozgłośnia według większości Polaków w kraju i za granicą jest "darem opatrzności, aby karmić nasze społeczeństwo tradycyjną, zdrową nauką Kościoła".

Przypomnijmy, że Radio Maryja zostało utworzone 8 grudnia 1991 roku. Z ostatnich badań Radia Track wynika, że w okresie od marca do maja br. rozgłośnia odnotowała słuchalność na poziomie 1,6 proc.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]