Konkurencja Biedronki rośnie w siłę. Jeden ze sklepów Aldi otworzy się zaledwie kilkanaście metrów od sklepu portugalskiego giganta
Bardrock, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Autor Wiktoria Pękalak - 18 Stycznia 2021

Potęga rośnie na naszych oczach. Biedronka drży, ma nowego silnego rywala

Biedronka ma spore powody do obaw. Sieć sklepów Aldi, która rośnie w zastraszająco szybkim tempie, otwiera sklep w bardzo bliskim sąsiedztwie giganta - zaledwie kilkanaście metrów od Biedronki przy Pl. Konesera w Warszawie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie otworzy się najnowszy Aldi
  • Dlaczego Biedronka powinna obawiać się konkurencji
  • Gdzie znajdują się sklepy Aldi

Biedronka może mieć powody do obaw

Biedronka ma spore powody do obaw, ponieważ już 20 stycznia w pobliżu sklepu portugalskiej spółki otworzy się Aldi. Sklep będzie się mieścił przy Pl. Konesera 8, czyli zaledwie kilkanaście metrów obok Biedronki przy Pl. Konesera 9, poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

Najnowszy Aldi otworzy się przy ul. Białostockiej - w ramach Centrum Praskiego Koneser - jednej z najlepszych lokalizacji w Warszawie, gdzie mieści się kompleks budynków mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych.

Zarówno Biedronka, jak i Aldi nie powinny narzekać na brak klientów, ponieważ w pobliżu lokalizacji znajdują się potężne bloki przy ulicach Białostockiej, Markowskiej, czy Ząbkowskiej.

Ogromna powierzchnia

Nowy Aldi ma zająć powierzchnię o wiele większą niż licząca niewiele ponad 300 mkw. Biedronka, podaje portal. Dzięki temu oferta niemieckiej sieci może być o wiele bogatsza.

Aldi jest niemiecką siecią dyskontową, która działa na pięciu kontynentach. Firma zajmuje 7. miejsce pod względem sprzedaży na świecie. Pierwsze sklepy Aldi w Polsce otworzyły się w 2008 roku. Początkowo spółka koncentrowała swoją działalność w południowo-zachodnich województwach, jednak ostatnio zaczęto otwierać sklepy w całej Polsce.

Według danych portalu, niemiecka sieć dysponuje aktualnie 140 sklepami w Polsce i zatrudnia prawie 3 tys. osób, jednak w związku z zapowiadanym przez sieć intensywnym rozwojem spółki liczba pracowników Aldi w najbliższym czasie będzie jeszcze wyższa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News