Benzyna już poniżej 4 zł za litr
Pixabay/IADE-Michoko
Autor Maria Glinka - 22 Kwietnia 2020

Cena benzyny na polskich stacjach przekroczyła ważny próg. Ale to jeszcze nie koniec zmian

Benzyna znowu obniżyła swoją wartość i osiągnęła poziom z lutego 2016 r. Średnia ogólnopolska cena paliwa 95 wynosi poniżej 4 złotych za 1 litr.

Benzyna waha się w swojej wartości

Benzyna odnotowała kolejny spadek, lecz już nie tak drastyczny jak na początku epidemii. Uśredniona cena Pb 95 to obecnie mniej niż 4 zł. Podobną wartość można było zaobserwować ostatni raz w lutym 2016 r., kiedy za litr benzyny 95 trzeba było zapłacić 3,99 zł.

Na tegoroczną obniżkę wartości benzyny mają wpływ m.in. systematycznie taniejąca ropa, mocne cięcia w cennikach krajowych producentów paliw oraz niski popyt – tłumaczy Puls Biznesu.

Rząd wydał nowe rozporządzenie. Jedna grupa Polaków natychmiast wróci do pracy, nie zasłonią się koronawirusemRząd wydał nowe rozporządzenie. Jedna grupa Polaków natychmiast wróci do pracy, nie zasłonią się koronawirusemCzytaj dalej

Inne paliwa również tanieją

Poza obniżką ceny Pb 95 o 3 grosze w ostatnich dniach potaniała także benzyna 98 – można ją kupić za 4,39/1l (taniej o 2 grosze).

Zgodnie z wyliczeniami e-petrol.pl, najbardziej w porównaniu z zeszłym tygodniem, spadła cena oleju napędowego, sprzedawanego średnio za 4,11/1l (taniej o 6 groszy). Z kolei autogaz można kupić za tyle samo co we wrześniu 2015 r. - 1,79/1l (taniej o 4 grosze).

Analitycy z portalu zwracają uwagę, że w połowie województw średnia cena benzyny 95 nadal przewyższa 4 zł/1l. Najwięcej muszą za nią zapłacić tankujący na stacjach w województwie zachodniopomorskim (4,16 zł/1l). W tym regionie także ceny benzyny 98, oleju napędowego oraz autogazu są najwyższe.

Prezydent zwraca uwagę Polaków na wielki problem, który nam grozi. Tym razem nie chodzi o koronawirusaPrezydent zwraca uwagę Polaków na wielki problem, który nam grozi. Tym razem nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Jest dramatyczny apel listonoszy. Przekazali zatrważającą wiadomość, przykre detale

Tygodnie wielkich spadków cen

Ostatnie tygodnie są bezprecedensowe dla sektora energetycznego. Popyt na paliwo w czasie epidemii spadł tak drastycznie, że w tym tygodniu świat obiegła informacja, że cena ropy osiągnęła najniższy poziom w tym wieku. Według szacunków, gdyby nie podatki, moglibyśmy płacić zaledwie 1 zł za 1 litr – pisze Business Insider Polska.

Wtorkowy spadek cen ropy o 24 proc. jest największy od 17 stycznia 1991 r., kiedy to jej wartość zmalała o 32 proc. Eksperci przewidują, że rynek naftowy jeszcze długo będzie zmagał się z trudnościami – popyt jest niski, podaż wysoka, a masowe magazyny przepełnione.

Już nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieJuż nie golf, a inny lider. Ogromne zaskoczenie na liście najpopularniejszych samochodów w EuropieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trudna sytuacja w pogotowiu. Koronawirus uderza w najczulszy punkt, niepokojące liczby
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News