BiznesINFO.pl > Polska i Świat > ​Awaria numeru alarmowego 112. Problem systemu informatycznego powiadamiania ratunkowego
Joanna Leja
Joanna Leja 22.03.2022 09:32

​Awaria numeru alarmowego 112. Problem systemu informatycznego powiadamiania ratunkowego

z osttaniej chwili polska 2

MSWiA wstępnie wskazuje, że za problemy z połączeniem z numerem alarmowym może być odpowiedzialna historyczna liczba zgłoszeń, do których dochodzi w ostatnich dniach przez szalejące w Polsce wichury. Jak poinformował brygadier Karol Kierzkowski, w sobotę od północy do godziny 15 strażacy otrzymali 17 639 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. Najwięcej w woj. mazowieckim - 3204, wielkopolskim - 2228, zachodniopomorskim - 2298 i kujawsko-pomorskim - 2227.

"W całej Polsce występują problemy z działaniem Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Ostatnia godzina to problemy w całym kraju. Obecnie wszystkie Centra nie działają prawidłowo. Mamy nawet informacje ze w pewnym momencie w całej Polsce zalogowanych było tylko kilku operatorów. W niektórych ośrodkach operatorzy w ogóle nie mogą zalogować się do systemu, wynika to z informacji jakie operatorzy z całego kraju przekazują między sobą" - czytamy w komunikacie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, na które powołuje się serwis niebezpiecznik.pl.

​Awaria numeru alarmowego 112. Setki osób czekają na połączenie . MSWiA potwierdziło, że faktycznie pojawił się problem z numerem alarmowym. Niektórzy oczekują bardzo długo na połączenie, inni w ogóle nie mają sygnału wybierając numer 112. Powodem jest awaria systemu informatycznego.

Tagi: