BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Auchan zmienia koncepcję handlu. Wejdzie w inny segment rynku

3 Listopada 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Auchan zmienia swoją strategię rozwoju. Francuska sieć, znana głównie z hipermarketów zamierza otworzyć swoje małe sklepy franczyzowe - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Auchan zmienia koncepcję

Auchan jest kolejną siecią handlową, która decyduje się na rozwój w ramach formuły convenience store. Francuska spółka planuje otwarcie 300 małych sklepów franczyzowych w ciągu najbliższych pięciu lat. Placówki w koncepcie Moje Auchan mogą mierzyć od 200 do 500 metrów kwadratowych.

Co ciekawe, inny francuski gigant handlowy, Carrefour już teraz posiada ponad 600 mniejszych sklepów działających na zasadzie franczyzy. Placówki noszą nazwę “Carrefour Express”. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Polacy coraz rzadziej robią zakupy w hiper- i supermarketach, co sprawia, że coraz więcej sieci decyduje się na segment mniejszych placówek.

Nie tylko Auchan - inne sieci też idą w mniejsze sklepy

Jednak nie tylko Auchan i Carrefour zmieniły swoją strategię. Planami otwarcia sklepów o wielkości do 600 metrów kwadratowych niedawno pochwaliła się Biedronka. Dużo się też mówi o planach Tesco, które, jeśli zostanie na polskim rynku, to również zdecyduje się na rozwój sklepów convenience. Na coraz rzadszych zakupach w sklepach wielkopowierzchniowych zyskują przede wszystkim dyskonty i sklepy convenience, które zazwyczaj mieszczą się w centrach miast i w niedalekiej odległości od miejsc zamieszkania konsumentów. 

Auchan Retail Polska to firma handlowa założona we Francji. Na polskim rynku jest obecna od 1996 roku. Auchan prowadzi działalność w różnych formatach, m.in, hipermarketach, supermarketach, małych sklepach czy handlu elektronicznym. Co ciekawe, jeszcze w czerwcu sieć otworzyła w Polsce swój pierwszy sklep franczyzowy. Na razie w naszym kraju działa pięć sklepów pod szyldem Moje Auchan.

Tagi:

CarrefourBiedronkazakupyTescosklepLidldyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >
Mecz Polska-Francja kiedy i gdzie obejrzeć? Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Polska i Świat

Wiemy ile zarobili piłkarze na mistrzostwach świata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W urzędzie w Poznaniu jest zimno. Lewica skierowała pismo do PIP

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP znów przeszły same siebie. Manipulatorski pasek uderzył w Donalda Tuska

Polska i Świat

PiS znacznie zwiększy dofinansowanie dla TVP

Czytaj więcej >