Auchan zmienia swoją strategię handlową. Z korzyścią dla klientów
Wikimedia Commons/ fot. Henryk Borawski
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Listopada 2019

Auchan zmienia koncepcję handlu. Wejdzie w inny segment rynku

Auchan zmienia swoją strategię rozwoju. Francuska sieć, znana głównie z hipermarketów zamierza otworzyć swoje małe sklepy franczyzowe - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Auchan zmienia koncepcję

Auchan jest kolejną siecią handlową, która decyduje się na rozwój w ramach formuły convenience store. Francuska spółka planuje otwarcie 300 małych sklepów franczyzowych w ciągu najbliższych pięciu lat. Placówki w koncepcie Moje Auchan mogą mierzyć od 200 do 500 metrów kwadratowych.

Co ciekawe, inny francuski gigant handlowy, Carrefour już teraz posiada ponad 600 mniejszych sklepów działających na zasadzie franczyzy. Placówki noszą nazwę “Carrefour Express”. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, Polacy coraz rzadziej robią zakupy w hiper- i supermarketach, co sprawia, że coraz więcej sieci decyduje się na segment mniejszych placówek.

Szkoci mają dość polityki Londynu związanej z brexitem. Planują wziąć sprawy w swoje ręceSzkoci mają dość polityki Londynu związanej z brexitem. Planują wziąć sprawy w swoje ręceCzytaj dalej

Nie tylko Auchan - inne sieci też idą w mniejsze sklepy

Jednak nie tylko Auchan i Carrefour zmieniły swoją strategię. Planami otwarcia sklepów o wielkości do 600 metrów kwadratowych niedawno pochwaliła się Biedronka. Dużo się też mówi o planach Tesco, które, jeśli zostanie na polskim rynku, to również zdecyduje się na rozwój sklepów convenience. Na coraz rzadszych zakupach w sklepach wielkopowierzchniowych zyskują przede wszystkim dyskonty i sklepy convenience, które zazwyczaj mieszczą się w centrach miast i w niedalekiej odległości od miejsc zamieszkania konsumentów.

Auchan Retail Polska to firma handlowa założona we Francji. Na polskim rynku jest obecna od 1996 roku. Auchan prowadzi działalność w różnych formatach, m.in, hipermarketach, supermarketach, małych sklepach czy handlu elektronicznym. Co ciekawe, jeszcze w czerwcu sieć otworzyła w Polsce swój pierwszy sklep franczyzowy. Na razie w naszym kraju działa pięć sklepów pod szyldem Moje Auchan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News