Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Aplikacja mPay najlepszym fintechem 2023. "Ta nagroda jest efektem pracy całego zespołu"
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 09.04.2024 12:12

Aplikacja mPay najlepszym fintechem 2023. "Ta nagroda jest efektem pracy całego zespołu"

None

Podczas jubileuszowej X gali Invest Cuffs w Krakowie, polska aplikacja mPay otrzymała prestiżową nagrodę dla najlepszego fintechu 2023 roku. W drodze po pierwsze miejsce aplikacja pokonała produkty marek takich jak BLIK, Alior Pay czy AllegroPay. O nagrodzie decydowało głosowanie społeczności inwestorów, którzy w tym roku oddali ponad 138 tysięcy głosów.

Aplikacja wkracza w nową erę

mPay nie zwalnia tempa i konsekwentnie rozwija się w kierunku superaplikacji. Już wkrótce użytkownicy otrzymają dostęp do karty debetowej, która umożliwi im swobodne korzystanie ze środków zgromadzonych w aplikacji poza jej środowiskiem. Obecnie mPay oferuje szeroki wachlarz usług, m.in.:

  • Przekazywanie środków między użytkownikami
  • Płatności w transporcie i turystyce: bilety komunikacji miejskiej w ponad 130 miastach, bilety kolejowe, opłaty autostradowe, parkowanie w 90 miastach
  • Codzienne czynności finansowe: opłacanie rachunków, doładowanie telefonu
  • Pożyczki i ubezpieczenia

Od 2023 roku mPay działa również na rynku B2B, nawiązując współpracę z polskimi i zagranicznymi partnerami. Wśród nich znajdują się m.in. firmy oferujące usługi księgowe dla szkół i przedszkoli, a także międzynarodowe podmioty, takie jak US Money Express (szybkie przekazy z USA do Polski) i Easysend (szybkie przekazy z Wielkiej Brytanii do Polski).

Tak sukces aplikacji komentuje prezes Andrzej Basiak, CEO mPay S.A.

- Ta nagroda jest efektem pracy całego zespołu mPay, nie tylko zarządu. To oni wprowadzają kolejne usługi, dzięki którym aplikacja stale dociera do nowych użytkowników. Jak stałem pierwszy raz na tej scenie, to było ich 750 tys., teraz jest ich 1,5 mln. Poza aplikacją dynamicznie rozwijamy ścieżkę B2B np. rozpoczynamy współprace z Giełdą Papierów Wartościowych, a to jest dowodem na to, że możemy świadczyć profesjonalne usługi również dla biznesu. Mamy nadzieję, że nasz rozwój w tym sektorze docenią inwestorzy. Wygrana jest potwierdzeniem, że mPay może śmiało konkurować z największymi instytucjami finansowymi w Polsce – powiedział Andrzej Basiak, CEO mPay S.A.

Statuetka InvestCuffs.png

 

Tagi: marketing