BiznesINFO.pl > Finanse > 300 zł na dziecko. Nabór wniosków rusza już niebawem
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 07.06.2023 09:18

300 zł na dziecko. Nabór wniosków rusza już niebawem

pieniądze
Biznesinfo

Już niedługo ruszy nabór wniosków w programie Dobry Start. Raz w roku rodzice dziecka mogą się ubiegać o 300 zł na szkolną wyprawkę dziecka.

300 plus na rok szkolny 2023/2024

W ramach rządowego programu Dobry Start raz w roku rodzice i opiekunowie mogą otrzymać dodatkowe 300 zł na szkolną wyprawkę bez względu na dochody rodziny.

Świadczenie przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, przysługuje ono do ukończenia przez nie 24. roku życia. 

Wniosek o przyznanie świadczenia w ramach programu Dobry Start może złożyć rodzic, faktyczny opiekun dziecka. Świadczenie przysługuje także na dzieci w pieczy zastępczej oraz osobom usamodzielnianym opuszczającym pieczę zastępczą. 

Termin składania wniosków

Wnioski można składać od 1 lipca 2023 roku. Ostateczny termin mija 30 listopada.

Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków zajmuje się ZUS. Wniosek można złożyć tylko drogą elektroniczną przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.  We wniosku należy podać dane rodziców i dziecka ( m.in. daty urodzenia, PESEL, obywatelstwo), adres rodzicówi szkoły, zaświadczenie, ze dziecko uczęszcza do szkoły, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych oświadczenie o niepełnosprawności.

Pieniądze wypłacane są na konto bankowe w ciągu 

 

Program Dobry Start

Program Dobry Start zwany potocznie 300 plus to program wsparcia dzieci w wieku szkolnym.  Pieniądze z programu są zwolnione z podatku, nie wlicza się ich także do dochodu. Świadczenie jest również wolne od egzekucji komorniczej.

Tagi: Pieniądze
Polecane