Mamy już ponad 2000 zgonów z powodu koronawirusa
Wikipedia/Exploti
Autor Radosław Święcki - 27 Sierpnia 2020

Zatrważająca informacja od Ministerstwa Zdrowia. Liczba zgonów w Polsce przekroczyła 2 tysiące

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 887 nowych przypadkach koronawirusa i śmierci 16 osób. Tym samym liczba zgonów z powodu wirusa przekroczyła 2000. Od śmierci pierwszej ofiary koronawirusa minęło właśnie 5 miesięcy i 15 dni.

Ponad 2000 zgonów z powodu koronawirusa

Od kilku tygodni znów z niepokojem czekamy na dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące nowych zakażeń koronawirusem. Gdy wydawało się, że wirus powoli znajduje się w odwrocie, nagle w środku lata nastąpił znaczący wzrost zachorowań, osiągając kolejne rekordy, najnowszy to 903 z ubiegłego piątku. Dziś poinformowano o 887 nowych przypadkach (największa ich liczba pochodzi z Małopolski - 233, Śląska - 118 i Mazowsza - 107), a łączna liczba zachorowań od początku pandemii wzrosła do 64 689.

Na szczęście mniej spektakularnie prezentują się dzienne statystyki dotyczące zgonów spowodowanych wirusem. Resort zdrowia poinformował dziś o śmierci 16 osób (najmłodsza z ofiar miała 49 lat, najstarsza - 87, większość miała choroby współistniejące). Tym samym liczba osób, które zmarły przez koronawirusa przekroczyła liczbę 2000 (wynosi dokładnie 2 010).

Warto podkreślić, że dziś mija dokładnie 5 miesięcy i 15 dni od śmierci pierwszej ofiary koronawirusa. 12 marca, poinformowano o śmierci 57-letniej mieszkanki Poznania, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Kobieta miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym. 8 dni wcześniej - 4 marca resort zdrowia poinformował o pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem.

<

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News