BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Jedna z wielkich sieci handlowych będzie zapraszać klientów w niedzielę. Mimo zakazu handlu

16 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Zakaz handlu nie przeszkadza Makro Polska. Sieć właśnie startuje z kampanią “Otwarte w niedziele" i zaprasza swoich klientów do odwiedzania działających w te dni restauracji i mniejszych sklepów partnerskich.

Zakaz handlu to nie przeszkoda

Sieć Makro Polska rozpoczęła swoją nową kampanię 11 października, czyli tuż przed niedzielą, podczas której obowiązuje zakaz handlu. Kampania opiera się na reklamach w dziennikach lokalnych, ale wykorzystuje też wieloformatowe siatki na budynkach sklepowych, billboardy, a także materiały POS. Akcja będzie też prowadzona w mediach społecznościowych.

Kampania została zaprojektowana w interesujący sposób. Akcja wykorzystuje elementy real-time marketingu i kontrowersyjny temat niedziel handlowych. W mediach społecznościowych hasło promujące zaczyna się od słów “Makro jest zamknięte w najbliższą niedzielę, ale zapraszamy do sklepów i restauracji naszych klientów”.

Makro chce promować przedsiębiorców

Celem kampanii Makro jest promowanie partnerów, którzy prowadzą mniejsze sklepy i restauracje w budynkach należących do sieci. Ponieważ takie placówki działają jako lokalne biznesy, to mogą prowadzić działalności także w niedziele, podczas których obowiązuje zakaz handlu.

Makro to niemiecka sieć hurtowni samoobsługowych (tzw. cash and carry) gastronomicznych i hurtowni artykułów biurowych dla firm i przedsiębiorców. Makro jest częścią Metro Group, jednego z największych na świecie koncernów handlowych.

W Polsce zakaz handlu obowiązuje od 2018 roku i dotyczy wszystkich niedziel oprócz ostatniej wypadającej w miesiącu. Od przyszłego roku zakaz handlu będzie obejmował wszystkie niedziele.

W Polsce zakaz handlu obowiązuje od 2018 roku i dotyczy wszystkich niedziel oprócz ostatniej wypadającej w miesiącu. Od przyszłego roku zakaz handlu będzie obejmował wszystkie niedziele.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >