BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dopiero druga taka niedziela w roku. Klienci nie będą zawiedzeni

5 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Zakaz handlu dziś nie obowiązuje. Niedziela 5 kwietnia to ostatnia przed świętami Wielkanocy, a to oznacza, że handel jest dzisiaj możliwy. Jednak nie wszystkie sklepy dzisiaj będą otwarte. Wynika to z ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zakaz handlu dziś nie obowiązuje. Sklepy otwarte

Ze względu na zakaz handlu w niedziele w tym roku wypada tylko siedem niedziel handlowych. Niedziela 5 kwietnia to dopiero druga pozwalająca na handel w 2020 roku. Następna wypada całkiem niedługo, bo 26 kwietnia. A kolejny miesiąc, w którym wypadają dwie niedziele handlowe wypada dopiero w grudniu, kiedy sklepy będą czynne 13 i 20 grudnia. Oprócz tego zakupy w niedziele można jeszcze będzie zrobić 28 czerwca i 30 sierpnia.

Tym razem nie zakaz handlu. Przeszkodzi koronawirus

Business Insider Polska zwraca jednak uwagę na wyjątkowość niedzieli 5 kwietnia. Nie wszystkie sklepy będą mogły dzisiaj być otwarte. Przepisy zakładają, że dziś działać mogą głównie drogerie i sklepy spożywcze.

Na zakupy w galeriach handlowych czy sklepach odzieżowych nie ma co liczyć. I nie chodzi o zakaz handlu, a o przepisy dotyczące stanu epidemicznego, który został ogłoszony niedawno w Polsce. Oprócz centrów handlowych zamknięte zostały także sklepy budowlane.

Zakaz handlu w Polsce

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w marcu 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W roku wprowadzenia restrykcji w każdym miesiącu były dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedna przed Wielkanocą. W 2019 zakupy można było robić tylko w jedną, ostatnią niedzielę w miesiącu.

Natomiast od 1 stycznia 2020 roku zakaz handlu jest jeszcze bardziej radykalny i dotyczy praktycznie wszystkich niedziel w miesiącu. W ciągu całego roku wypadnie tylko siedem niedziel handlowych. Jeszcze w ubiegłym roku było ich kilkanaście, teraz o niedzielne zakupy jest znacznie trudniej.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka wróciła z kultową już promocją. Zainteresowanie będzie ogromne

Czytaj więcej >
Banknoty 200 zł

Handel

Auchan, Biedronka i Kaufland rozdają przedświąteczne benefity. Pracownicy dostaną nawet 1200 zł

Czytaj więcej >