Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020. Zakupy w sklepie spozywczym. Wiele osob w obawie przed panika i samym koronawirusem zdecydowalo sie zrobic zapasy.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Kwietnia 2020

Dopiero druga taka niedziela w roku. Klienci nie będą zawiedzeni

Zakaz handlu dziś nie obowiązuje. Niedziela 5 kwietnia to ostatnia przed świętami Wielkanocy, a to oznacza, że handel jest dzisiaj możliwy. Jednak nie wszystkie sklepy dzisiaj będą otwarte. Wynika to z ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zakaz handlu dziś nie obowiązuje. Sklepy otwarte

Ze względu na zakaz handlu w niedziele w tym roku wypada tylko siedem niedziel handlowych. Niedziela 5 kwietnia to dopiero druga pozwalająca na handel w 2020 roku. Następna wypada całkiem niedługo, bo 26 kwietnia. A kolejny miesiąc, w którym wypadają dwie niedziele handlowe wypada dopiero w grudniu, kiedy sklepy będą czynne 13 i 20 grudnia. Oprócz tego zakupy w niedziele można jeszcze będzie zrobić 28 czerwca i 30 sierpnia.

Złe wieści dla klientów. Podczas zakupów czekają kontroleZłe wieści dla klientów. Podczas zakupów czekają kontroleCzytaj dalej

Tym razem nie zakaz handlu. Przeszkodzi koronawirus

Business Insider Polska zwraca jednak uwagę na wyjątkowość niedzieli 5 kwietnia. Nie wszystkie sklepy będą mogły dzisiaj być otwarte. Przepisy zakładają, że dziś działać mogą głównie drogerie i sklepy spożywcze.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Smutne konsekwencje "godzin dla seniorów". Nie przewidziano ich

Na zakupy w galeriach handlowych czy sklepach odzieżowych nie ma co liczyć. I nie chodzi o zakaz handlu, a o przepisy dotyczące stanu epidemicznego, który został ogłoszony niedawno w Polsce. Oprócz centrów handlowych zamknięte zostały także sklepy budowlane.

Zakaz handlu w Polsce

Zakaz handlu w niedziele został wprowadzony w marcu 2018 roku przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W roku wprowadzenia restrykcji w każdym miesiącu były dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia oraz dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedna przed Wielkanocą. W 2019 zakupy można było robić tylko w jedną, ostatnią niedzielę w miesiącu.

Polacy pognali do sklepów. Rzuciliśmy się przede wszystkim na dwa produktyPolacy pognali do sklepów. Rzuciliśmy się przede wszystkim na dwa produktyCzytaj dalej

Natomiast od 1 stycznia 2020 roku zakaz handlu jest jeszcze bardziej radykalny i dotyczy praktycznie wszystkich niedziel w miesiącu. W ciągu całego roku wypadnie tylko siedem niedziel handlowych. Jeszcze w ubiegłym roku było ich kilkanaście, teraz o niedzielne zakupy jest znacznie trudniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
Wyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaWyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News