Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Żabka ma pomysł na wczoraj wprowadzony zakaz sprzedaży niektórych produktów. Wiele osób może się zdziwić
Radosław Święcki
Radosław Święcki 21.05.2020 02:00

Żabka ma pomysł na wczoraj wprowadzony zakaz sprzedaży niektórych produktów. Wiele osób może się zdziwić

Żabka idzie na ratunek miłośnikom papierosów mentolowych
Wikipedia/Biuro Prasowe Żabka Polska

Żabka na ratunek palaczom

Jak już informowaliśmy 20 maja wszedł w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. To efekt unijnej dyrektywy, przyjętej jeszcze w 2014 roku, której założeniem jest przyczynienie się do spadku liczby nałogowych palaczy. Zakaz ten uderza w miliony Polaków, gdyż jak wynika ze statystyk Federacji Konsumentów, wśród 9 mln palaczy, ponad 40 proc. to miłośnicy mentoli.

Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone. Wiadomoscihandlowe.pl informują, że w sieci, a także w sklepach stacjonarnych już pojawiły się produkty, które mają palaczom zrekompensować stratę. Wśród nich np. wkładki aromatyzujące papierosy. Wkładkę grubości kartki papieru wkłada się do opakowania papierosów i zamyka mniej więcej na dobę, a w tym czasie tytoń przesiąka mentolowym aromatem i gotowe.

Wspomniane wkładki można kupić w sklepach sieci Żabka.

Inne rozwiązanie dla miłośników mentoli to zakup kulek, które do niedawna były montowane w ustnikach papierosów. Od jakiegoś czasu co sprytniejsze marki produkowały dłuższe „wydrążone” w środku ustniki. Dzięki temu teraz można taką kulkę umieścić w ustniku, rozgnieść i udawać, że nic się nie zmieniło.

Portal przypomina, że zakazem sprzedaży nie są objęte cygaretki. Sprzedawcy tytoniu w rozmowie z portalem spodziewają się, że niebawem na półkach sklepowych pojawią się mentolowe i smakowe cygaretki. Ze sklepów nie zniknęły również mentolowe filtry nadające smak papierosom.