Wypłata gotówki w bankomatach Planet Cash z limitami
eastnews/Andrzej Iwanczuk/Reporter
Autor Radosław Święcki - 13 Czerwca 2020

Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

W tym tygodniu sieć Planet Cash wprowadziła w bankomatach limit jednorazowej wypłaty gotówki. Na wyjątek będą mogli liczyć klienci banków współpracujących z operatorem bankomatów.

Wypłata gotówki z ograniczeniem

O utrudnieniach w wypłacie gotówki w bankomatach sieci Planet Cash informuje TVN 24 Biznes. W cytowanym przez portal komunikacie biura prasowego firmy IT Card, właściciela marki Planet Cash, czytamy, że od 10 czerwca tego roku „limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych Visa i Mastercard 1000 zł".

Na wyjątek będą mogli liczyć klienci banków współpracujących z operatorem bankomatów. Wypłać środki bez limitu będą mogli klienci: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych, a także klienci korzystający z Blik.

Skąd decyzja o wkradzeniu limitu w wypłacie jednorazowej gotówki? Cytowani przez TVN 24 Biznes przedstawicieli Planet Cash tłumaczą, że "wprowadzone ograniczenie spowodowane jest obowiązującym systemem opłat na rynku polskim, który nie uwzględnia wysokich wolumenów pojedynczej wypłaty i jest niezależny od operatora bankomatu".

Ceny mieszkań w Polsce mile zaskoczyły Polaków. W samej Warszawie zaoszczędzili 3,5 tys. złCeny mieszkań w Polsce mile zaskoczyły Polaków. W samej Warszawie zaoszczędzili 3,5 tys. złCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Aż 333 tys. Polaków ma już wielki problem z pobieraną emeryturą. ZUS alarmuje: liczba ciągnie rośnie
2. Zadziwiająca awantura tuż po Wiadomościach TVP. Prowadzący nie wytrzymał

Ile zarabiają właściciel bankomatów?

Z jakimi opłatami mamy do czynienia? Z przywołanych przez TVN 24 Biznes danych portalu Cashless.pl wynika, że właściciele bankomatów od każdej wypłaty gotówki otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 1,3 zł. Opłatę ponosi bank, z którego usług korzysta klient, a prowizja jest niezależna od wysokości transakcji. Jedynie w sytuacji, gdy operator bankomatów ma bezpośrednią umowę z konkretnymi bankami, ta opłata może być inna.

Planet Cash, która posiada ponad 2 tys. bankomatów i wpłatomatów nie jest jedyną siecią, która wprowadziła limit jednorazowej wypłaty gotówki. Na początku tygodnia – jak przypomina TVN 24 Biznes – taki limit wprowadziła również w części bankomatów sieć Euronet.

- Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki – tłumaczy – cytowana przez portal - Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Brak OC może słono kosztować. Rekordzista musi zapłacić 1,4 mln złBrak OC może słono kosztować. Rekordzista musi zapłacić 1,4 mln złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 11-latka na hulajnodze wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód. Wielka tragedia pod Radomskiem
  2. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  3. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  4. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  5. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie
Ochrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącOchrona lidera PiS jest coraz droższa. Dziennie wydają na nią tyle, ile wielu Polaków nie zarabia w miesiącCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News