BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Minister zdrowia o wakacjach. Z pewnymi rozrywkami będziemy musieli się pożegnać w tym roku

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Wakacje w tym roku będą inne niż zwykle. O ile w ogóle można założyć, że będą. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie ma dobrych wieści dla osób, które planują wakacje w tym roku.

Wakacje inne niż wszystkie

W programie Poranna Rozmowa na antenie radia RMF FM gościem Roberta Mazurka był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednym z tematów programu był wpływ koronawirusa na wakacje. Niestety, szef resortu zdrowia nie pozostawia złudzeń w kwestii wakacji. Epidemia może potrwać nawet rok.

- O wakacjach takich, jak mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które powiedziałyby, że epidemia wygaśnie z powodu lata. Mamy na świecie temperatury znacznie wyższe, a wirus jest nadal obecny. Nie podejrzewam, aby czerwiec i lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok lub dłużej - powiedział Szumowski w RMF FM.

Wakacje bez kolonii i obozów

Pytany przez Roberta Mazurka o to, czy w wakacje organizowane będą być mogły kolonie letnie i obozy, minister zdrowia stwierdził że, "możemy zakładać, że ich nie będzie".

Łukasz Szumowski powiedział, że rząd zacznie zdejmować restrykcje już za pięć dni. - Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę - zapowiedział minister zdrowia.

- Myślę, że to dobra wiadomość, z punktu widzenia kosztu izolacji. Jest ona skuteczna, gdyby nie ona, to mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka - mówił o efektach restrykcji Szumowski na antenie RMF FM.

Obowiązek zasłaniania twarzy już od czwartku

Szef resortu zdrowia odniósł się także nowego obowiązku zasłaniania twarzy. Przepis wejdzie w życie w czwartek. - To kwestia zasłonięcia nosa i twarzy. Komin, szalik, chustka czy maseczka uszyta z czegokolwiek wystarczą. Rekomenduję takie właśnie produkty. Maseczki chirurgiczne potrzebne są oczywiście bardziej w szpitalach, więc starajmy się bardziej, żeby tam trafiły - mówił Szumowski.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Arkadiusz Ziołek East News

Polska i Świat

ZUS wypłaca 14. emerytury. Przelew otrzymało już 7,8 mln emerytów

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

MSWiA wprowadziło zakaz zbliżania się do granicy z Białorusią

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Czekasz na wymarzone mieszkanie, a deweloper gra nieczysto? Tłumaczymy jak uchronić się przed problemami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS przypomina, że zostało tylko kilka godzin na zdobycie pieniędzy na wyprawkę

Czytaj więcej >
ważne

Polska i Świat

Poczta Polska planuje zrezygnować z Banku Pocztowego. Sytuacja jest coraz gorsza

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Podczas zakupów on-line lawinowo wyciekły dane. Sprawdzono ile osób ucierpiało

Czytaj więcej >