Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Minister zdrowia o wakacjach. Z pewnymi rozrywkami będziemy musieli się pożegnać w tym roku
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 14.04.2020 02:00

Minister zdrowia o wakacjach. Z pewnymi rozrywkami będziemy musieli się pożegnać w tym roku

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Wakacje inne niż wszystkie

W programie Poranna Rozmowa na antenie radia RMF FM gościem Roberta Mazurka był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednym z tematów programu był wpływ koronawirusa na wakacje. Niestety, szef resortu zdrowia nie pozostawia złudzeń w kwestii wakacji. Epidemia może potrwać nawet rok.

- O wakacjach takich, jak mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które powiedziałyby, że epidemia wygaśnie z powodu lata. Mamy na świecie temperatury znacznie wyższe, a wirus jest nadal obecny. Nie podejrzewam, aby czerwiec i lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok lub dłużej - powiedział Szumowski w RMF FM.

Wakacje bez kolonii i obozów

Pytany przez Roberta Mazurka o to, czy w wakacje organizowane będą być mogły kolonie letnie i obozy, minister zdrowia stwierdził że, "możemy zakładać, że ich nie będzie".

Łukasz Szumowski powiedział, że rząd zacznie zdejmować restrykcje już za pięć dni. - Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę - zapowiedział minister zdrowia.

- Myślę, że to dobra wiadomość, z punktu widzenia kosztu izolacji. Jest ona skuteczna, gdyby nie ona, to mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka - mówił o efektach restrykcji Szumowski na antenie RMF FM.

Obowiązek zasłaniania twarzy już od czwartku

Szef resortu zdrowia odniósł się także nowego obowiązku zasłaniania twarzy. Przepis wejdzie w życie w czwartek. - To kwestia zasłonięcia nosa i twarzy. Komin, szalik, chustka czy maseczka uszyta z czegokolwiek wystarczą. Rekomenduję takie właśnie produkty. Maseczki chirurgiczne potrzebne są oczywiście bardziej w szpitalach, więc starajmy się bardziej, żeby tam trafiły - mówił Szumowski.