wakacje-pixabay-ivabalk
Obraz ivabalk z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Kwietnia 2020

Minister zdrowia o wakacjach. Z pewnymi rozrywkami będziemy musieli się pożegnać w tym roku

Wakacje w tym roku będą inne niż zwykle. O ile w ogóle można założyć, że będą. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie ma dobrych wieści dla osób, które planują wakacje w tym roku.

Wakacje inne niż wszystkie

W programie Poranna Rozmowa na antenie radia RMF FM gościem Roberta Mazurka był minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednym z tematów programu był wpływ koronawirusa na wakacje. Niestety, szef resortu zdrowia nie pozostawia złudzeń w kwestii wakacji. Epidemia może potrwać nawet rok.

- O wakacjach takich, jak mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Nie ma żadnych danych naukowych, które powiedziałyby, że epidemia wygaśnie z powodu lata. Mamy na świecie temperatury znacznie wyższe, a wirus jest nadal obecny. Nie podejrzewam, aby czerwiec i lipiec miał zlikwidować epidemię. Niestety, będziemy się z nią borykać przez rok lub dłużej - powiedział Szumowski w RMF FM.

Prawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczPrawnik radzi, jak ustrzec się od natychmiastowego mandatu. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Wakacje bez kolonii i obozów

Pytany przez Roberta Mazurka o to, czy w wakacje organizowane będą być mogły kolonie letnie i obozy, minister zdrowia stwierdził że, "możemy zakładać, że ich nie będzie".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Łukasz Szumowski powiedział, że rząd zacznie zdejmować restrykcje już za pięć dni. - Będziemy powoli od 19 kwietnia odmrażać gospodarkę - zapowiedział minister zdrowia.

- Myślę, że to dobra wiadomość, z punktu widzenia kosztu izolacji. Jest ona skuteczna, gdyby nie ona, to mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy chorych, a mamy kilka - mówił o efektach restrykcji Szumowski na antenie RMF FM.

ZZZA: 1500 zł netto dla wszystkich dorosłych. Propozycja nie tylko na czas epidemiiZZZA: 1500 zł netto dla wszystkich dorosłych. Propozycja nie tylko na czas epidemiiCzytaj dalej

Obowiązek zasłaniania twarzy już od czwartku

Szef resortu zdrowia odniósł się także nowego obowiązku zasłaniania twarzy. Przepis wejdzie w życie w czwartek. - To kwestia zasłonięcia nosa i twarzy. Komin, szalik, chustka czy maseczka uszyta z czegokolwiek wystarczą. Rekomenduję takie właśnie produkty. Maseczki chirurgiczne potrzebne są oczywiście bardziej w szpitalach, więc starajmy się bardziej, żeby tam trafiły - mówił Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News