Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > W Polsce otworzy się piekarnia LUCA dzięki pomocy agencji Platinium Cast
Rafał Szpręgiel
Rafał Szpręgiel 20.05.2024 15:27

W Polsce otworzy się piekarnia LUCA dzięki pomocy agencji Platinium Cast

LUCA
fot. materiały prasowe

Sieć piekarni LUCA, po swojej bardzo skutecznie przeprowadzonej lokalnej ekspansji, pojawi się w Polsce. Będzie to miało miejsce z uwagi na podjętą w maju 2024 współpracę piekarni LUCA z agencją Platinium Cast w zakresie kompleksowego launchu mediowego w Polsce.

Czym jest LUCA? Założenia marki założonej w Rumunii

LUCA jest rumuńską, niezależną siecią piekarni, która została założona w 2010 roku. Na ten moment znajduje się na pierwszy miejscu w TripAdvisor (amerykański agregator opinii o przedsiębiorstwach turystycznych) w stolicy Rumunii, Bukareszcie. Marka posiada około 150 lokali, co oznacza, że jest największą i niezależną siecią w kraju. 

Charakterystyczne dla piekarni LUCA jest wykorzystywanie wysokiej jakości składników, przygotowywanie na miejscu świeżych wypieków, oraz stosowanie oryginalnych przepisów. Wszystko to jest objęte w komfortowej formule ‘’grab & go”, która wpisuje się w jedno z haseł rumuńskiej marki, które brzmi ‘’TY JESTEŚ W DRODZE, MY JESTEŚMY PO DRODZE’’, które całościowo oddaje założenie piekarni i wpisuje się w styl miejskiego życia, będący bardzo dynamiczny. 

Właśnie się zaczęło. Do Biedronki ustawią się długie kolejki

Piekarnia LUCA i jej autorska kawa

W 2023 roku LUCA wprowadziła na rynek autorską markę rzemieślniczej kawy o nazwie ZMEU, która była mieszanką stworzoną ze skrupulatnie wybranych ziaren pochodzących z niezależnych plantacji w Ameryce Południowej. 

Kawa oferowała doznania zmysłowe typu premium i była polecana nie tylko przez standardowych klientów, lecz przez ekspertów.

Piekarnia LUCA pojawi się w Polsce. Wszystko zasługa agencji Platinium Cast

Piekarnia LUCA postanowiła poczynić ruchy mające inaugurować ekspansję marki na zagranicznym rynku, w tym przypadku polskim. W maju 2024 roku piekarnia LUCA zaczęła współpracę z agencją Platinium Cast, dzięki której w Warszawie nastąpi otwarcie pierwszej piekarni LUCA. Kooperacja piekarni z agencją ma objąć zakres kompleksowego launchu mediowego w naszym kraju. 

Zadania, które będą musiały być realizowane przez Platinium Cast, to między innymi przeprowadzenie szerokiej kampanii mediowej i działań OOH, pełna obsługa kanałów social media oraz influencer marketing.