Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > W Dubaju powstanie replika Księżyca. Jego budowa pochłonie 5 mld dolarów
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 23.05.2023 19:40

W Dubaju powstanie replika Księżyca. Jego budowa pochłonie 5 mld dolarów

None
Moon World Resorts

Inwestor z Kanady chce zrealizować w Dubaju bardzo nietypowe przedsięwzięcie. Chodzi o budowę repliki Księżyca. Nie będzie to jednak stacja kosmiczna, a hotel.

Replika Księżyca w Dubaju

Na nietypowy pomysł wpadł inwestor z Kanady. Jest nim przedsiębiorca Michael Henderson, który uzasadnia pomysł wykorzystaniem największej marki na świecie.

Można się jednak uspokoić, ponieważ nie będzie to replika 1:1, ani - parafrazując sir Aleca Guinnessa - stacja kosmiczna. Z informacji Polsat News wynika, że ma to być głównie hotel.

Hotel niczym na Srebrnym Globie

Według Polsat News, replika ma mieć wysokość 274 m. W połączeniu z podstawą da to łączną wysokość 304 m n.p.m. - jest to ok. 110 m mniej od dawnej północnej wieży nowojorskiego World Trade Center.

Projekt architektów zakłada, że w replice Srebrnego Globu ma znaleźć się hotel. Łączna liczba hotelowych pokoi ma wynieść 4 tys., chociaż nie ma to być jedyna atrakcja.

Kolonia oraz sala widowiskowa

Według informacji Polsat News, w replice ma również znaleźć się coś określane jako “księżycowa kolonia”. Ma to pozwalać turystom na poczucie się niczym na prawdziwym Księżycu. 

Dodatkowo, ma również pojawić się sala widowiskowa o pojemności 10 tys. osób. W planach jest również kasyno, jednak jego obecność wg Polsat News zależy od prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tagi: technologia