Ukraina zamyka sklepy na weekend przez koronawirusa
Unsplash/Sheldon Kennedy
Autor Maria Glinka - 11 Kwietnia 2020

Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

Ukraina podejmuje kolejne zdecydowane kroki w walce z koronawirusem. Władze obwodu czerniowieckiego zamykają wszystkie sklepy od dzisiaj do poniedziałku. W tym czasie ograniczona będzie również praca stacji benzynowych.

Ukraina wprowadza większe ograniczenia

Ukraina nie uchroniła się przed inwazją koronawirusa. Władze naszego wschodniego sąsiada starają się na bieżąco uaktualniać strategię walki z pandemią w zależności od zapotrzebowania.

Dlatego też w krytycznym regionie – obwodzie czerniowieckim, w ten weekend będą zamknięte wszystkie sklepy, również spożywcze. Jedyne czynne punkty dla wszystkich to apteki. Natomiast stacje benzynowe będą w tym czasie obsługiwały jedynie pojazdy służb ratowniczych, policji i straży pożarnej – piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Obostrzenia obowiązują od soboty od godziny 13:00 do poniedziałku do godziny 6:00.

Brak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruBrak jednego elementu przy domu może cię kosztować 10 tys. złotych. Przepisy nabrały nowego wymiaruCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Walka za pandemią trwa

Według danych ministerstwa zdrowia łącznie na Ukrainie wykryto 2203 przypadki zakażenia koronawirusem, a 69 osób zmarło. Obwód czerniowiecki to region w południowo-zachodniej części Ukrainy, w którym odnotowano jak dotąd największą liczbę zakażeń SARS-CoV-2.

Problem z płatnością gotówką. NBP apelujeProblem z płatnością gotówką. NBP apelujeCzytaj dalej

W związku z przyrostem o 311 chorych osób w ciągu jednej doby, władze innych regionów zaapelowały w piątek do obywateli, aby unikali przebywania w miejscach publicznych.

Główny lekarz sanitarny Wiktor Laszko wyznał na kanale 1+1, że Ukraina może uchronić się przed prognozowanym na 14-15 kwietnia szczytem zachorowań pod warunkiem, że obywatele będą respektowali wprowadzone ograniczenia – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News