TVP szczuło na przeciwników prezesa telewizji?
wikimedia.org/drozdiPN
Autor Przemysław Terlecki - 10 Września 2019

Afera w TVP? GW: Ludzie Kurskiego szukali haków na jego wrogów

TVP znalazło się we wtorek na celowniku mediów z całego kraju. Jak bowiem donosi Gazeta Wyborcza, telewizja publiczna miała szukać haków na swojego szefa. Chodziło o kompromitację, szantaże i śledzenie nieprzychylnych publicznej osób.N

TVP miało prowadzić kampanię nienawiści przeciwko wrogom telewizji, ale przede wszystkim na nieprzyjaciół samego prezesa, Jacka Kurskiego. Jak donosi we wtorek Wyborcza, asystent prezesa TVP, Paweł Gajewski, miał zwrócić się do Mariusza Kowalewskiego z TVP Info, że ma "temat dotyczący Czabańskiego". W połowie 2017 roku na światło dzienne wychodzą publikacje uderzające w posła PiS i szefa Rady Mediów Narodowych dotyczące zalegania przez niego z opłatami za kampanię wyborczą.

Dlaczego do tego doszło? Wyborcza podaje, że Czabański od dawna jest już przeciwnikiem TVP pod auspicjami Jacka Kurskiego, którą to uważa za kiczowatą, a samego prezesa TVP chciałby widzieć poza stołkiem szefa. W połowie 2017 roku to jednak nie TVP atakowało Czabańskiego, a media lokalne, a później ogólnopolskie. Jednak jak donosi Gazeta Wyborcza, to właśnie Gajewski miał podrzucić temat odpowiednim dziennikarzom.

Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"Czytaj dalej

TVP prowadziło kampanię nienawiści?

Podobne zlecenia, co na Czabańskiego, miały być także wydane, by oczernić dwóch prawicowych dziennikarzy - Witolda Gadowskiego, niezależnego dziennikarz, oraz Piotra Nisztora z Gazety Polskiej. Powodem miało być zaatakowanie Stanisława Bortkiewicza, dyrektora TVP ds. korporacyjnych, który poza tym jest przełożonym wspomnianego Gajewskiego oraz bliskim współpracownikiem Kurskiego.

Dwóch dziennikarzy próbowano zdyskredytować za pomocą firmy, która zajmuje się czarnym PR-em. Próbowano zhakować sieć teleinformatyczną, jak wynika z doniesień Gazety Wyborczej, a nawet zwerbować informatyka od niego z pracy, by mieć wtykę blisko celu oczerniania.

Wydajesz za dużo na rozrywki? Małżonek przejmie twoją wypłatęWydajesz za dużo na rozrywki? Małżonek przejmie twoją wypłatęCzytaj dalej

Wyborcza: Inspirował sam prezes TVP

Sam Kurski miał nawet w SMS-ach doradzać, jak zdyskredytować dziennikarzy, którzy uderzyli w TVP: "Kamera w mordę czy przeprosi Pan dyrektor(a) Bortkiewicza, dlaczego pan kłamał czy starczy panu honoru żeby naprawić krzywdy itd". O tym, że Kurski miał ingerować w sprawę świadczą treści SMS-ów Pawła Gajewskiego, który pisał do Kowalewskiego z TVP Info: "Mają to zrobić jak najszybciej”, „Naciska na mnie prezes”.

Wymienione przypadki nie są jednak jedynymi. Jak ujawnił tygodnikowi Polityka Mariusz Kowalewski, ludzie z TVP niejednokrotnie mieli w ten sposób polować na wrogów prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Na celowniku znaleźli się także Tomasz Lis, naczelny Rzeczpospolitej, Bogusław Chrabota oraz jej właściciel - Grzegorz Hajdarowicz. Co na te rewelacje TVP?

- W związku z przygotowywaniem przez Telewizję Polską pozwów przeciwko panu Mariuszowi Kowalewskiemu jak również osobom i instytucjom powielającym nieprawdziwe informacje zawarte w publikacji tygodnika Polityka z dnia 4.09.2019 r. TVP wstrzymuje się od komentarzy dotyczących wątków przedstawionych w ww. publikacji - odpowiada medium na zapytanie Wyborczej.

Nie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatuNie przechodź z dzieckiem przez ścieżkę rowerową. Czeka na Ciebie 5 tys. zł mandatuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Mężczyzna był królem parkietu na weselu. W pewnym momencie dwukrotnie spoliczkował swoją partnerkę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News