Jacek Kurski pozostaje w TVP
wikimedia/Drozdi-Pn
Autor Radosław Święcki - 10 Marca 2020

Z TVP do... TVP. Jacek Kurski został doradcą zarządu Telewizji Polskiej

Jacek Kurski pozostaje w TVP, już nie jako prezes, ale doradca zarządu państwowej telewizji. Informację tę jako pierwsza podała Wirtualna Polska.

Wtorek pod znakiem zmian w TVP. Zgodnie z piątkową decyzją Rady Mediów Narodowych ze stanowiska prezesa został odwołany Jacek Kurski, który kierował państwową telewizją od stycznia 2016 roku. Jego odejście miało być ceną za podpis prezydenta pod ustawą dot. przyznania rekompensaty mediom publicznym w wysokości 2 mld zł.

Polska firma już testuje nowy specyfik. Jeśli się uda, wirus może przestać zabijaćPolska firma już testuje nowy specyfik. Jeśli się uda, wirus może przestać zabijaćCzytaj dalej

Mylili się jednak ci, którzy spodziewali się, że dotychczasowy prezes TVP, a w przeszłości eurodeputowany i posłeł PiS, który swego czasu sam ochrzcił się "bulterierem braci Kaczyńskich" położy uszy po sobie, posprząta papiery i opuści budynek na Woronicza.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

Kurski pozostanie bowiem w TVP na stanowisku doradcy zarządu państwowej telewizji. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości dla odchodzącego prezesa. Kurski zajmie gabinet Marzeny Paczuskiej, która dziś rano przestała być członkiem zarządu. Przypomnijmy, że po dymisji Kurskiego to właśnie - postrzegana jako człowiek prezydenta - Paczuska typowana była na jego następcę.

Kto prezesem TVP?

Pełnoprawnego następcy Kurskiego jeszcze nie ma. Na razie (prawdopodobnie do wyborów prezydenckich) obowiązki prezesa TVP będzie pełnił Maciej Łapiński, w przeszłości szef gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także minister w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Nie jest tajemnicą, że Łopiński należy do stronników ustępującego prezesa, przez co większość komentatorów nie ma wątpliwości, kto tak naprawdę będzie pociągał za sznurki w publicznym medium.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News