BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

W Warszawie na własną rękę zrobisz test na wirusa. Znamy już adres i cenę

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Na warszawskim Ursynowie można wykonać test na koronawirusa. Personel medyczny może zbadać się bezpłatnie, pozostali będą musieli zapłacić. Niestety całkiem sporo.

Test na koronawirusa na Ursynowie

- Testy na koronawirus. Na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów powstaje mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru”, gdzie będzie można wykonać badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 – poinformował we wtorek na Twitterze wiceburmistrz dzielnicy Klaudiusz Ostrowski.

Testy wykonuje prywatna firma Diagnostyka Laboratoria Medyczne metodą RT-PCR, zgodną z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia. Firma zapewnia, że są to takie same testy jakich używa się w szpitalach zakaźnych i jednoimiennych.

Możliwość przeprowadzenia bezpłatnego testu na obecność koronawirusa mają lekarze i inni przedstawiciele zawodów medycznych. Wystarczy, że przyjdą do punktu pobrań od poniedziałku do piątku w godz. 8–15 i pokażą dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają na całym świecie kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa. Jednocześnie medycy stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19. W Polsce problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na zainicjowanie programu bezpłatnych testów dla wybranych grup medyków – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyki.

Wysoki koszt testu

Firma informuje, że w miarę możliwości testy będą mogły wykonać również osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Koszt takiego testu to ok. 580 zł. Przypomnijmy, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest obecnie 7582 osób (stan na popołudnie 15 kwietnia), zaś 286 osób zmarło.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >