Test na koronawirusa niestety nie jest zbyt tani
Flickr
Autor Radosław Święcki - 16 Kwietnia 2020

W Warszawie na własną rękę zrobisz test na wirusa. Znamy już adres i cenę

Na warszawskim Ursynowie można wykonać test na koronawirusa. Personel medyczny może zbadać się bezpłatnie, pozostali będą musieli zapłacić. Niestety całkiem sporo.

Test na koronawirusa na Ursynowie

- Testy na koronawirus. Na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów powstaje mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru”, gdzie będzie można wykonać badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 – poinformował we wtorek na Twitterze wiceburmistrz dzielnicy Klaudiusz Ostrowski.

7 lat kadencji dla obecnego prezydenta. Partia rządząca już złożyła projekt zmiany Konstytucji RP7 lat kadencji dla obecnego prezydenta. Partia rządząca już złożyła projekt zmiany Konstytucji RPCzytaj dalej

Testy wykonuje prywatna firma Diagnostyka Laboratoria Medyczne metodą RT-PCR, zgodną z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia. Firma zapewnia, że są to takie same testy jakich używa się w szpitalach zakaźnych i jednoimiennych.

Możliwość przeprowadzenia bezpłatnego testu na obecność koronawirusa mają lekarze i inni przedstawiciele zawodów medycznych. Wystarczy, że przyjdą do punktu pobrań od poniedziałku do piątku w godz. 8–15 i pokażą dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają na całym świecie kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa. Jednocześnie medycy stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19. W Polsce problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na zainicjowanie programu bezpłatnych testów dla wybranych grup medyków – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyki.

Wysoki koszt testu

Firma informuje, że w miarę możliwości testy będą mogły wykonać również osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Koszt takiego testu to ok. 580 zł. Przypomnijmy, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest obecnie 7582 osób (stan na popołudnie 15 kwietnia), zaś 286 osób zmarło.

Lepiej sobie zapisać i przekazać znajomym. Prawnik tłumaczy, co robić, jak zatrzyma was policjaLepiej sobie zapisać i przekazać znajomym. Prawnik tłumaczy, co robić, jak zatrzyma was policjaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczny samolot transportowy przyleci dziś do Polski. Gdzie oglądać lądowanie na żywo?
  2. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News