Biedronka poinformowała o uruchomieniu nowego internetowego sklepu spożywczego, w którym produkty można zamówić z dostawą do domu. Na liście dostępnych produktów pojawiło się nawet 4 tys. pozycji, a całość realizowana jest w sprawdzonym już wcześniej partnerstwie z Glovo.
W Polsce, rewolucja płatności mobilnych zdaje się osiągać szczytowy punkt dzięki niezwykłemu wzrostowi popularności Blika. Dane za rok 2023 wykazują, że system ten nie tylko zdobywa coraz większą liczbę użytkowników, ale również dominuje w różnorodnych sektorach, od e-commerce po sklepy stacjonarne. Przyglądając się tym liczbom, staje się jasne, dlaczego Blik stał się nieodłącznym elementem codzienności dla milionów Polaków.
Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie natychmiastowych przelewów, dzięki którym środki będą docierać na rachunki maksymalnie w dziesięć sekund po wydaniu zlecenia przez nadawcę. Banki działające w państwach członkowskich będą musiały także wdrożyć szereg nowych mechanizmów bezpieczeństwa.
Klienci mBanku powinni zwrócić uwagę na komunikat opublikowany przez bank, zwłaszcza jeśli ich urządzenia mobilne mają już swoje lata. mBank zapowiedział bowiem zmiany w swojej aplikacji, która poskutkują ograniczeniem jej dostępności.
W serwisie Allegro pojawiła się nowość, na której skorzystać może każdy kupujący. Spółka poinformowała, że uruchomione zostały już testy usługi Allegro Cash. Dzięki niej na Allegro można zyskiwać środki podczas kupowania, w ramach cashbacku.
Zaczął się weekend, a to niestety jak zwykle oznacza przerwy w dostępie do usług bankowych. Ograniczenia będą występować w kilku działających w Polsce podmiotach. Pierwsze z nich wystąpią dzisiejszej nocy.
Od 15 lutego rozpocznie się możliwość składania zeznań podatkowych PIT za rok 2023, w tym również poprzez usługę Twój e-PIT. Warto zauważyć, że w tym roku pojawi się nowość - po raz pierwszy fiskus przygotuje deklaracje podatkowe dla firm. Łukasz Boszko z firmy Grant Thornton podkreśla istotne kwestie, na jakie warto zwrócić uwagę podczas elektronicznego rozliczenia z urzędem skarbowym.
W Polsce działa ponad 21 000 bankomatów, a liczba aktywnych kart przekracza 45 milionów, obsługując 38 milionów Polaków. Obecnie większość transakcji można dokonywać kartą, jednak w niektórych sytuacjach wciąż preferujemy korzystanie z gotówki. Choć najłatwiej jest ją wypłacić z bankomatu, warto mieć na uwadze, że istnieją pewne limity dotyczące maksymalnych kwot dostępnych do wypłaty. Jakie są te ograniczenia i jaki jest powód ich istnienia?
Rozpoczyna się okres ferii, w którym wielu Polaków przemieszcza się tam, gdzie nie zawsze infrastruktura jest przygotowana na ich przybycie. Dlatego w szczególnie obleganych miejscowościach atrakcyjnych dla turystów staną nowe bankomaty. Warto jednak wiedzieć coś o nich przed skorzystaniem.
Aplikacje fintechowe kojarzymy przede wszystkim z drobnym udogodnieniami, płatnościami internetowymi i mobilnymi, przydatną garścią innowacji w płatnościach, a w przypadku Revoluta – z łatwym płaceniem kartą za granicą. Gałąź ta jednak dawno już wyewoluowała poza te skromne zastosowania i oferuje tak duże produkty finansowe, jak kredyty hipoteczne.
Ostatnie tygodnie za sprawą Black Friday i Świąt to szczególnie aktywny okres w e-commerce. To okazja do analiz zmian w zwyczajach zakupowych Polaków. Dostrzegalny jest zwłaszcza jeden trend, o którym jedynie wzmiankowało się przed rokiem.
Emeryci chcący korzystać z przysługujących im ulg i benefitów od początku 2023 roku nie muszą składać żadnych wniosków do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystarczy bowiem wykorzystać własny telefon, aby cieszyć się dostępnymi możliwościami.
Pierwsze połączenie aplikacji mobilnej banku z kontem bywa uciążliwe, ale tez jest to proces kluczowy pod względem cyberbezpieczeństwa. Dlatego tak ważne jest, aby proces ten był możliwie jak najbardziej utwardzony, ale też nie kosztem złożoności. Nowy pomysł na pogodzenie bezpiecznego z wygodnym ma mBank.
Polacy coraz częściej obok tradycyjnej bankowości decydują się także na korzystanie z aplikacji fintechowych. Wśród nich bardzo popularny jest Revolut. Firma ogłosiła właśnie, że jej usługi podrożeją.
Liczbę bankomatów Euronet w Polsce szacuje się na ok. 7 tys. Znaleźć można je w całym kraju, zwłaszcza tam, gdzie swoich urządzeń nie montują banki, np. pod marketami. Osoby korzystające z wypłat w bankomatach Euronetu powinni zwrócić uwagę na nowy ich interfejs. Przez nieuwagę można narazić się na dodatkowe koszty.
Banki w poszukiwaniu dróg ekspansji internetowej stawiają na e-commerce. Przykładem takich działań mogą być decyzje mBanku. Wkrótce jeden z podserwisów bankowości elektronicznej mBanku stanie się pełnoprawnym sklepem internetowym.
Sobotnie popołudnie, a zwłaszcza wieczór, to dla wielu Polaków czas aktywnego wypoczynku i rozrywki. Niestety część z nas może czekać niemiła niespodzianka – wiele banków operujących na polskim rynku przeprowadza w weekend prace skutkujące niedostępnością najważniejszych usług.
Jeden z banków, który wprowadził do oferty program Bezpieczny kredyt 2%, wdrożył również związaną z nim innowację w postaci nietypowego pomocnika. Na bieżąco odpowiada on na pytania klientów i wspiera także doradców bankowych. Jak dokładnie to działa?
Przyzwyczailiśmy się już do tego, że jeśli coś jest za darmo, to ceną są najczęściej dane użytkownika. Standardem jest to zwłaszcza na gruncie usług internetowych, przy czym w ich przypadku nie dość, że dane są zbierane i sprzedawane na ogromną skalę to za same usługi i tak zazwyczaj trzeba płacić. Ale także poza internetem mamy do czynienia z podobnymi działaniami – praktykuje je między innymi operator kart płatniczych Mastercard.
Branża tech przyzwyczaiła nas do tego, że tylko część innowacji dysponuje na tyle dużym potencjałem, by przetrwać próbę czasu, co szczególnie widoczne jest w gałęzi fintech. Ile to już razy słyszeliśmy o rewolucjach w globalnym systemie finansowym, który jednak pozostaje na nie wyjątkowo odporny. Jednym z ostatnich dużych tzw. buzzwordów było NFT. Tutaj, jak się właśnie przekonujemy, „innowacja” zestarzała się wyjątkowo niekorzystnie.
PKO BP wysyła do klientów informacje na temat zmian w tabeli opłat i prowizji. Z informacji przekazywanych przez bank wynika, że dotkną one część kontrahentów. Zapowiadane modyfikacje mają zostać wprowadzone w październiku.
Duża nowa wersja rządowej aplikacji e-Paragony oznaczona okrągłym 2.0 jest już dostępna. Dzięki niej można w wygodny sposób uzyskiwać elektroniczne paragony, które zgodnie z polskim prawem są równe z tradycyjnymi i śledzić swoje wydatki.
Apple co roku jesienią prezentuje swoje nowe flagowe telefony. Nie inaczej było tym razem. Kilka dni temu gigant z Cupertino przedstawił aż 4 modele iPhone'a 15. Okazuje się, że w cieniu największego technologicznego wydarzenia tego miesiąca pojawiły się obawy dotyczące bezpieczeństwa jednego z wcześniejszych modeli firmy.
Nowa seria iPhone'ów została już oficjalnie zaprezentowana, niedługo ruszy również ich sprzedaż. Pierwsi klienci będą mogli złożyć internetowe zamówienie na wybrane produkty 15 września. Znamy ceny urządzeń dla polskiego konsumenta. Jest pewne zaskoczenie.
"Wymagane pilne działanie: możemy przestać świadczyć usługi zarządzania portfelem", podano w komunikacie. To już ostatni moment, aby podjąć decyzję na temat likwidacji konta w banku, który wycofuje swoją ofertę. Dzięki dotrzymaniu ustalonego terminu unikniemy problemów. Jeśli nie rozpoczniemy działań do 15 września, instytucja weźmie sprawy w swoje ręce.
Największy bank w Polsce wyszedł z nową, interesującą inicjatywą. W dodatku podjął się jej w takiej wersji jako pierwszy bank w naszym kraju. Efekty decyzji instytucji finansowej odczuje mnóstwo klientów, jednak nie wpłyną one negatywnie na korzystanie z usług banku. Zmiany już zachodzą, a spora liczba osób zostanie nimi objęta do końca tego roku.