Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Tak wyglądają paczki świąteczne w McDonald's. Zdania Polaków podzielone
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 17.12.2023 21:59

Tak wyglądają paczki świąteczne w McDonald's. Zdania Polaków podzielone

McDonald's
materiały prasowe

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał już jedynie tydzień. W przedświątecznym klimacie, wiele przedsiębiorstw obdarowuje swoich pracowników upominkami. Nie inaczej jest w przypadku restauracji McDonald's, jednak same prezenty wywołały mocne dyskusje.

Świąteczne prezenty dla pracowników

Prezenty wręczane pracownikom przez pracodawców nie są już niczym niezwykłym. Jak przypomina serwis onet.pl, do tej pory zawartość paczek przygotowanych dla pracowników ujawniły chociażby Lidl, Kaufland czy Biedronka.

Upominki wręczają jednak nie tylko sieci handlowe. Prezenty dla swoich pracowników przygotowała również sieć restauracji fast-food, McDonald's. Film z rozpakowania takiej paczki pojawił się na TikToku - niestety, w momencie publikacji artykułu nie był już dostępny.

Skandal po ujawnieniu prawdy o mięsie z Lidla. Sklep wydał pilny komunikat

Co przygotował McDonald's?

Już na samym początku przygotowana przez firmę paczka uderza kontrastem do sieci handlowych. Zamiast pudełka, jest to bowiem foliowe opakowanie, które zawiązano ozdobną kokardą.

tiktok_lukaszsobczyk1.png
fot. tiktok.com/lukaszsobczyk1

Co zapakowano do środka? Najbardziej w oczy rzuca się butelka czerwonego wina. Oprócz niej w paczce znajduje się bombonierka z wiśniami w alkoholu, kruche ciasteczka owsiane, herbata, kawa oraz czekolada.

Nie wszystkim się podoba

Reakcje na nagranie opublikowane na TikToku są zróżnicowane. Nie wszyscy pracownicy sieci w Polsce mogą liczyć na takie prezenty - według cytowanego przez onet.pl autora nagrania, paczka jest zależna od pracodawcy i licencji, jaką ten posiada.

Z lektury komentarzy wynika nawet, że niektórzy pracownicy McDonald's w ogóle nie dostali prezentu od sieci przez całą swoją karierę. Inni oceniają paczkę jako “słabą” i zauważają, że sieć “mogłaby się bardziej postarać”. Z kolei jeden z internautów przyznał, że paczka jest “biedna”, ale dodał równocześnie, że “liczy się gest”.

źródło: onet.pl