Sylwester 2020 w erze koronawirusa
ANDRZEJ LANGE/East News
Autor Maria Glinka - 27 Października 2020

Tegoroczne plany Polaków na Sylwestra i Boże Narodzenie mogą zszokować. Mało kto się tego spodziewał

Sylwester 2020 to, podobnie jak Święta Bożego Narodzenia, wydarzenia, na które Polacy oczekują z utęsknieniem. Jednak pandemia sprawiła, że tegoroczne plany świąteczne muszą ulec zmianom. Mimo że koronawirus nadal pozostaje w natarciu to Polacy wcale nie zamierzają spędzać tych dni w domu.

Sylwester 2020 i Święta Bożego Narodzenia w dobie pandemii

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna sprawiła, że Sylwester 2020 i Święta Bożego Narodzenia stanęły pod znakiem zapytania. Już teraz służby rejestrują kilkanaście tysięcy zachorowań dziennie, a minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że wskaźniki będą wzrastać.

- Jeżeli w tym tempie będzie się zwiększała liczba zachorowań, to trzeba mieć świadomość, że w przyszły tydzień możemy wejść z liczbą 15-20 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie – przyznał w ubiegłym tygodniu szef resortu.

Choć do końca roku pozostały jeszcze ponad dwa miesiące to Polacy już teraz planują Święta Bożego Narodzenia i Sylwestra 2020. Część z nich znalazła dobrą metodę na połączenie świątecznego wyjazdu z przestrzeganiem pandemicznego tercetu - dystans, dezynfekcja, maseczki.

Na obiecankach się skończy. Piątka dla zwierząt ma trafić do sejmowej zamrażarkiNa obiecankach się skończy. Piątka dla zwierząt ma trafić do sejmowej zamrażarkiCzytaj dalej

National Geographic pisze, że zainteresowanie apartamentami i domkami na okres świąt i Sylwestra 2020 jest w tym roku zdecydowanie większe niż w poprzednim. W ocenie przedstawicieli firmy Sun & Snow, która oferuje wynajem mieszkań w różnych zakątkach Polski, jest to powiązane z pandemią.

Święta Bożego Narodzenia i Sylwester 2020 tylko w gronie najbliższych

Polacy tradycyjnie spędzają Święta Bożego Narodzenia, a niekiedy także i Sylwestra, w dużym gronie rodzinnym. Jednak aktualna sytuacja sprawia, że w grudniu może powtórzyć się historia z kwietnia – wtedy to rząd zalecał ograniczenie kontaktów na Wielkanoc wyłącznie do współdomowników. Polacy, zmęczeni pracą zdalną i nieustannym przebywaniem w domu, poszukują więc wyjazdowych alternatyw dla siebie i swoich najbliższych.

Zmianę podejścia Polaków widać w wyliczeniach firmy Sun&Snow, która w tym roku rejestruje znacznie więcej rezerwacji na okres świąteczny. W 2019 r. średnie obłożenie apartamentów w górach wynosiło ok. 77 proc. Największym zainteresowaniem cieszyły się Zakopane i Karpacz.

Bardzo ważne zmiany w Kauflandzie. Wszyscy klienci powinni o nich wiedziećBardzo ważne zmiany w Kauflandzie. Wszyscy klienci powinni o nich wiedziećCzytaj dalej

Natomiast tym razem Polacy poszukują również domków wypoczynkowych, w których będą mogli spędzić zarówno Święta Bożego Narodzenia, jak i Sylwestra 2020. Wobec trudnej sytuacji epidemicznej to rozwiązanie wydaje się być bezpieczne – oddalone od siebie kwatery bez przestrzeni wspólnych pozwalają na zachowanie bezpiecznego dystansu od innych osób. To alternatywa dla hoteli, które do tej pory cieszyły się wśród Polaków dużą popularnością.

- Odwiedzający nas mają ze sobą znacznie mniejszy kontakt niż w obiektach hotelowych, gdzie wspólne przestrzenie i oferta gastronomiczna wpisane są na stałe w architekturę takich ośrodków. Od samego początku obecnej trudnej sytuacji wprowadziliśmy też wszystkie zalecane przez rząd i sanepid środki bezpieczeństwa – oznajmiła Karolina Orłowska, dyrektor operacyjna Sun&Snow.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Uwaga rodzice i uczniowie, od dziś od rana nagła zmiana. Trzeba się przygotować, każdy musi wiedzieć
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Sylwester 2020 bez miejskich koncertów

Tym, co może dodatkowo skłaniać do wynajęcia mieszkań czy domków z dala od zgiełku miast, są doniesienia na temat rezygnacji z organizowania koncertów sylwestrowych. Wiele wskazuje na to, że z powodu pandemii nie odbędą się miejskie imprezy plenerowe organizowane rok rocznie 31 grudnia w Warszawie, Wrocławiu czy Zakopanem. Na odwołanie koncertu z okazji Sylwestra 2020 zdecydowały się już władze stołecznego ratusza. Decyzja jest podyktowana chęcią zadbania o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców w tym szczególnym dniu.

Wobec coraz wyższych wskaźników zachorowań kolejne doniesienia o odwołanych imprezach wydają się być zatem kwestią czasu. Tym bardziej, że już w zeszłym roku przyjezdni musieli stać w kilkukilometrowym korku samochodowym, aby dotrzeć do Zakopanego, w którym sylwestra zorganizowało TVP.

Do życia zostanie powołana Do życia zostanie powołana "Straż Narodowa". Celem obrona kościołówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Nie żyje wschodząca gwiazda futbolu. 17-latek zmarł w tajemniczych okolicznościach, opłakują go czołowi piłkarze świata
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych
Uczniowie na zdalnym nauczaniu. Doszedł kolejny problem, nie działa dziennik elektroniczny LibrusUczniowie na zdalnym nauczaniu. Doszedł kolejny problem, nie działa dziennik elektroniczny LibrusCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News