BiznesINFO.pl
Supeco otworzyło 10. sklep w Polsce

Media Carrefour

Supeco szturmuje polski rynek. Właścicielem nowego dyskontu jest Carrefour

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Supeco rozrasta się w Polsce w niezwykle szybkim tempie. Sieć dyskontów, której właścicielem jest Carrefour, otworzył właśnie swoją 10. placówkę w Polsce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym są sklepy Supeco

  • Co znajdziemy w ofercie sklepu

  • Gdzie otworzono pierwszych 10 sklepów sieci

Supeco rozrasta się na polskim rynku

Supeco to nowy format sieci Carrefour, który wpisuje się w przyjętą przez francuską sieć strategię omnikanałowości. Supeco to połączenie hurtowni i dyskontu, z których korzystać mogą zarówno klienci biznesowi prowadzący gastronomie, czy sklepy spożywcze, jak i klienci indywidualni.

To, co wyróżnia sieć to m.in. powierzchnia, która w większości placówek wynosi 1,5-2 tys. mkw., a więc zdecydowanie większa niż w dyskontach typu Biedronka, czy Lidl.

Sieć dała się już poznać na całym świecie, odnosząc niemały sukces w całej Europie Zachodniej, m.in. w Rumunii.

- Carrefour jako sieć omnikanałowa chce oferować swoim klientom w Polsce najbardziej różnorodne możliwości zrobienia zakupów. Tym samym do naszej oferty hiper- i supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego, dołącza na stałe nowy format – marka Supeco o charakterze hurtowo-dyskontowym z szeroką i różnorodną ofertą skierowaną także do klientów biznesowych - tłumaczył Christophe Rabatel, Prezes Carrefour Polska, kiedy Supeco wchodziło na polski rynek.

- Supeco to znana międzynarodowa marka sklepów, która ze względu na swój specyficzny profil i ofertę, posiada unikalny wizerunek zewnętrzny i wewnętrzny. Jesteśmy przekonani, że Supeco wraz ze wszystkimi swoimi zaletami, doskonale sprawdzi się na polskim rynku, gdzie klienci, w tym także mali przedsiębiorcy i właściciele firm z segmentu HORECA, poszukują przede wszystkich wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Dzięki naszej skali, Carrefour może im to wszystko zagwarantować - dodał.

Nowy sklep Supeco

Nowo otwarty sklep Supeco w Czechowicach-Dziedzicach jest 10. placówką sieci dyskontów otworzoną w Polsce. Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie.

Nowe Supeco ma 550 mkw powierzchni, gdzie znajdziemy m.in. artykuły świeże (w tym owoce i warzywa), produkty pakowane, kosmetyki, alkohol i chemię domową, podaje portal wiadomoscihandlowe.pl. Ze względu na uproszczoną aranżację i charakter nowo powstałego sklepu, większość towarów sprzedawana jest w paletach.

Pierwszy sklep z logo Supeco otworzył się w 2016 roku w Piekarach Śląskich. Kolejne sklepy otworzono w Starogardzie Gdańskim, Zabrzu, Jaworznie, Tarnobrzegu, Bogatyni, Zgorzelcu, Skarżysku-Kamiennej, Gostyniu, a teraz także w Czechowicach-Dziedzicach.

Sklepy Supeco otwarte są zwykle od poniedziałku do piątku w godzinach 7-21, a w niedziele handlowe od 10 do 17.

Tagi:

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >