BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Wznowienie strajku nauczycieli we wrześniu? Jest warunek

13 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Radio ZET ustaliło, że w planach oświatowych związków jest wznowienie strajku, jeśli nie dojdą do porozumienia z nowym ministrem edukacji.

Strajk nauczycieli został zawieszony w kwietniu, ale protest trwa dalej, jak podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Decyzje o dalszych działaniach strajkowych zostaną podjęte najwcześniej jesienią. 2. września ma się odbyć referendum, jeśli wynik będzie pozytywny, nauczyciele powrócą do strajkowania.

Strajk nauczycieli we wrześniu

Pytany o formę ewentualnego wrześniowego strajku nauczycieli Broniarz mówił:

Strajk jest jednym z istotnych elementów debaty w ZNP, różne jego formy są debatowane. Strajk włoski to próba pokazania, jak wiele zadań wykonują nauczyciele, o których nie wiedzą ani rodzice, ani nawet samorządy. A na nich zbudowana jest cała istota funkcjonowania edukacji. Ja jestem zwolennikiem tego, że jeśli miałby być strajk, to polegający na całkowitym powstrzymaniu się od pracy.

Zanim jednak zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące strajku ZNP chciałoby poznać plany nowego szefa resortu edukacji, Dariusza Piontkowskiego.

Kwestie do omówienia

Według postulatów ZNP, nauczyciele walczą nie tylko o 30% podwyżkę wynagrodzenia, ale także poprawę jakości kształcenia, zmniejszenie biurokracji i konkretne zmiany w podstawach programowych, które według nich są przeładowane i niemożliwe w realizacji.

Jest wiele kwestii, które wymagają omówienia. Chodzi o wzrost wynagrodzeń w roku 2020, chcemy też rozmawiać o nowelizacji Karty Nauczyciela, o wzroście pensum, a także o zmniejszaniu biurokracji i zmianach w przeładowanych zmianach programowych – mówił Sławomir Broniarz w rozmowie z money.pl.

Prezes ZNP nie krył jednak, że entuzjazm dotyczący wznowienia strajku jest różny w środowisku nauczycieli. Nauczyciele z małych miejscowości sponiewierani przez przeciwnych strajkowi nauczycieli i władze samorządowe, tracą nadzieję i chęci do strajku. W dużych ośrodkach jest większa determinacja i gotowość do strajkowania.

Zamiast polepszeniem sytuacji nauczyciel minister edukacji zajmuje się… masturbacją

Póki co pan minister zajmuje się masturbacją. Jest to najczęściej padające z jego ust słowo. A nas to nie interesuje - komentuje Broniarz działania Piontkowskiego mające na celu zatrzymanie rozwoju edukacji seksualnej w szkołach. Twierdzi, że na razie nie przewiduje możliwości spotkania z Dariuszem Piontkowskim. ZNP zaprosiło go na spotkanie zarządu, ten na zaproszenie nie odpowiedział. Zadeklarował, że chce się spotkać ze wszystkimi związkami, ale na tym na razie się skończyło.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >