BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Milioner i twórca Biedronki zostawił bardzo zaskakujący testament

20 Września 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Milioner Alexandre Soares dos Santos zmarł wieku 84 lat w sierpniu. Niedawno został ujawniony jego testament - podaje portal innpoland.pl. Wynika z niego, że 10 mln euro ma zostać przekazane na pomoc ubogim dzieciom.

Alexandre Soares dos Santos był biznesmenem i liderem grupy Jeronimo Martins. Jego rodzina uchodzi za najbogatszą w Portugalii i posiada ponad połowę udziałów w koncernie. Gdy portugalski milioner przeszedł na emeryturę w 2013 roku, stery w firmie przejął jego syn Pedro.

Za podział pieniędzy odpowiedzialna jest fundacja, którą założyciel Biedronki wskazał w swoim testamencie. Jako potencjalnych nowych przewodniczących organizacji wskazał dwóch profesorów akademickich - Nuno Crato i Miguela Poiaresa, którzy w przeszłości byli związani z portugalską Partią Socjaldemokratyczną (PSD).

Soares Dos Santos chciał pomagać dzieciom

W testamencie pojawił się zapis dotyczący działalności nowej organizacji. Fundacja ma zajmować się wspieraniem dzieci i młodzieży w ubogich portugalskich rodzin. Pieniądze mają zostać przeznaczone na ich edukację. Soares Dos Santos wskazał też troje ze siedmiorga potomków, którzy będą realizować projekt.

Połowa pieniędzy ma trafić do żony milionera. Dzieciom byłego prezesa Jeronimo Martins przypadną inne dobra niż pieniądze. Wśród majątku przewidzianego dla potomków znalazły się m.in. zegarki, biżuteria, samochody, których wartość oceniono na kwotę ok. 2 mln euro. Do spadkobierców należą też wnuki - każdy z nich dostało po 25 tys. euro.

Alexandre Soares Dos Santos urodził się 23 września 1934 roku. Biznesmen prowadził koncern Jeronimo Martins prawie 50 lat. Na emeryturę odszedł w 2013 roku. Od długiego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w wieku 84 lat.

Tagi:

BiedronkaJeronimo Martins

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polska i Świat

Dopłaty do gazu. Premier Mateusz Morawiecki mówi o prawdopodobnych scenariuszach

Czytaj więcej >
Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. dodatku węglowego. Polacy mogą szykować wnioski

Polska i Świat

Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów

Czytaj więcej >
Przewodów: dziennikarz dotarł do wstępnych ustaleń śledczych, nowe przecieki

Polska i Świat

Associated Press zwolniła reportera. Podał mylącą informację

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Budweiser przekaże piwo zwycięzcom mundialu

Czytaj więcej >