Waloryzacja rent i emerytur
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 26 Października 2019

Renciści mogą odetchnąć. Planowana jest waloryzacja, która powiększy ich portfele

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zapewnia rencistów i emerytów, że rząd przygotował środki na waloryzację świadczeń. Według zapewnień resortu rząd przygotował na ten cel 8 mld zł.

Rząd odpowiedział na ostatnie doniesienia mediów, jakoby w najbliższym czasie miałoby dojść do wstrzymania waloryzacji rent i emerytur. Wiceminister MRPiPS Stanisław Szwed powiedział, że beneficjenci ZUS nie muszą obawiać się wstrzymania podwyżek świadczeń - poinformował portal radiomaryja.pl.

8 mld złotych na renty i emerytury

Według zapewnień resortu na podwyżki, które mają powędrować do seniorów i inwalidów przygotwane jest aż 8 mld zł. W związku z tym nie muszą oni obawiać się "zjedzenia" ich świadczeń przez inflację i wzrost cen. Szwed poinformował również, że ostateczne kwoty o jakie wzrosną świadczenia znane będą w lutym 2020 r.

Od marca 2019 r. poziom waloryzacji rent i emerytur wyniósł co najmniej 70 zł. Należy spodziewać się więc, że ogłoszony poziom waloryzacji, co będzie miało miejsce w lutym 2020 r. będzie wyższy od obecnego i będzie zbliżał się do 100 zł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News