BiznesINFO.pl
EN 01418123 0602

EAST NEWS

Puste półki w sklepach, brakuje najpotrzebniejszych produktów spożywczych. Przygraniczne sklepy z problemami

23 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Braki towarów na sklepowych półkach zaczynają coraz bardziej doskwierać mieszkańcom województwa podkarpackiego i lubelskiego. Szczególnie źle zaopatrzenie sklepów wygląda przy granicy z Ukrainą, gdzie brakuje nawet takich towarów jak sól i cukier.

Problemy z brakami towarów pojawiają się przy granicy już od dłuższego czasu. Początkowo uznane przez klientów za chwilowe, nadal jednak trwają. Sklepy z kolei mówią o rzadszych niż wcześniej dostawach, pisze farmer.pl.

Braki towarów w Polsce przy granicy z Ukrainą

Towary w sklepach znajdujących się w niewielkiej odległości od granicy z Ukrainą są zaopatrywane zbyt słabo w stosunku do rosnącego popytu. Mieszkańcy Ukrainy przyjeżdżają do Polski i kupują podstawowe produkty spożywcze w ilościach hurtowych, ponieważ w sklepach ukraińskich często występują braki towarów.

W konsekwencji produktów brakuje również w Polsce, podaje farmer.pl, powołując się na wypowiedzi z regionalnych grup w mediach społecznościowych.

Brakuje wielu produktów spożywczych

Z przekazów mieszkańców przygranicznych rejonów wynika, że najczęstszym problemem jest brak cukru i soli w marketach spożywczych, ale także mąki, kasz, ryżu, mleka i mięsa.

Przedstawiciel Biedronki mówił dla portalu farmer.pl, że faktycznie w pierwszych tygodniach wojny w sklepach było widać dużo większy popyt na cukier, sól, mąki i kasze, ale później sytuacja się ustabilizowała, dlatego obecnie sklepy na pograniczu nie otrzymują dodatkowych dostaw towarów. Średnio sklepy otrzymują po 8-10 transportów w tygodniu, liczba dostaw zależy również od sprzedaży w konkretnym sklepie.

Tagi:

BiedronkaLidl

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >