Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Biden ściągnie do Polski nie tylko ochroniarzy. Ich obecność zaskoczy wielu
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 17.02.2023 20:21

Biden ściągnie do Polski nie tylko ochroniarzy. Ich obecność zaskoczy wielu

None
MANDEL NGAN/AFP/East News

Już we wtorek, 21 lutego, z wizytą do Polski przyleci Prezydent Stanów Zjednoczonych. Przyjazd Joe Bidena musi być perfekcyjny pod każdym względem, dlatego Intensywne przygotowania do tego dnia już trwają. 

Przemówienie i spotkanie z Prezydentem Polski

Biden we wtorek o godz. 17:30 w Arkadach Kubickiego, w ogrodach Zamku Królewskiego wygłosi przemówienie do narodu polskiego.

Podczas wizyty ma spotkać się również z prezydentem Andrzejem Dudą, a w środę wziąć udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, gdzie mowa będzie o dalszym wsparciu Ukrainy.

Joe Biden w Głogowie Małopolskim

W marcu 2022 r. Prezydent Biden odbył pierwszą wizytę w Polsce. Zajadał się wtedy pizzą z pepperoni i jalapeño, która pochodziła z lokalu Pizzeria Gusto w Głogowie Małopolskim.

"Jesteśmy tak mile zaskoczeni i znobilitowani. My nie wiedzieliśmy, że on to będzie jadł, to zamówili sobie żołnierze. To było zamówienie dla żołnierzy, bo oni korzystają z naszych usług często, dostarczamy często tam posiłki i chwalą sobie naszą pizzę. Ale naprawdę nie byliśmy świadomi, była to dla nas straszna niespodzianka, że prezydent zjadł naszą pizzę" – przyznał wtedy właściciel pizzerii. 

Własna ekipa kucharzy amerykańskiego Prezydenta

Podczas najbliższej wizyty w Polsce, prezydent USA będzie nocował w ekskluzywnym apartamencie prezydenckim w hotelu Marriott, w samym centrum Warszawy.

Jak podaje „Super Express”, amerykańscy prezydenci w trakcie wizyt w warszawskim Marriotcie nigdy nie korzystają z hotelowej kuchni. Wszystkie posiłki, a nawet napoje są przygotowywane i serwowane przez amerykańską ekipę prezydenta