Prezydent o zamożności Polski z okazji Święta Konstytucji
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 4 Maja 2020

Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

Prezydent wygłosił w niedzielę orędzie z okazji Święta Konstytucji 3 maja. W trakcie wystąpienia podkreślił, że w dobie pandemii naród polski po raz kolejny udowadnia, że jest zdyscyplinowany i pracowity. To te cechy doprowadziły nas, zdaniem Andrzeja Dudy, do czasów zamożności, a sytuacja Polski jest lepsza niż niektórych długoletnich członków Unii Europejskiej.

Prezydent upamiętnił 229 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do rodaków w przemówieniu z okazji Święta Konstytucji. W trakcie wystąpienia podkreślił, że w dobie pandemii Polacy potrzebują jedności, ładu i porządku, które chroni i zabezpiecza konstytucja i nawoływał do odrzucenia politycznych podziałów w tym trudnym czasie.

Andrzej Duda przypomniał, że konstytucja, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie, powstała jako „owoc pracy stronnictwa patriotycznego”. Od tamtej pory Polacy nieustannie udowadniają, że są narodem pracowitym i wytrwałym w dążeniu do celu. Prezydent wyznał, że to właśnie dzięki dyscyplinie i nieugiętości udało nam się osiągnąć „wielki sukces gospodarczy” i dołączyć do zamożnych państw europejskich.

Na co innego wskazuje grudniowy ranking dobrobytu przygotowany przez Unię Europejską, w którym Polska zajmuje 21 miejsce na 28 możliwych. Bliżej nam do średnio zamożnej Rumunii niż niezwykle bogatych Niemiec, do których zbliżamy się niezwykle powoli.

Emeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyEmeryci ze sporym powodem do radości. ZUS ich dzisiaj zaskoczyCzytaj dalej

Polska coraz bliżej Zachodu?

„Nowy etap na tej drodze budowania naszej pomyślności rozpoczął się 16 lat temu, kiedy nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej” - podkreślił prezydent, który stwierdził, że w ostatnim czasie Polska zaczęła wyprzedzać pod względem zamożności niektóre te państw Zachodu, które wstąpiły do Wspólnoty znacznie wcześniej.

Prezydent odniósł się do portfeli Polaków. Według Dudy, poziom życia polskiego społeczeństwa znacznie wzrósł – przede wszystkim dzięki „wielkim programom społecznym takim jak Rodzina 500 Plus, trzynasta emerytura i wielu innym”. Zdaniem Andrzeja Dudy te inicjatywy sprawiły, że podział dochodu narodowego jest dużo bardziej sprawiedliwy – podaje tvn24.pl.

„Tego dnia radujemy się więc z naszych wspólnych osiągnięć, bo jest czym się cieszyć” – dodał, wspominając o programach społecznych realizowanych przez partię rządzącą.

Choć słowa prezydenta znalazły poklask, to jednak przede wszystkim wśród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. W kręgach zwolenników opozycji nie brak jednak komentarzy, że wystąpienie Andrzeja Dudy miało jedynie cel wyborczy w związku ze zbliżającymi się wyborami. Krytycy wskazują także, że sama liczebność programów socjalnych to jedno, a realny poziom zamożności Polaków powinno się mierzyć na bazie sprawdzonych wskaźników, jak chociażby PKB.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Prezydent apeluje o dalszą współpracę

Andrzej Duda wyznał, że „przez ostatnie dwa miesiące mieliśmy okazję zobaczyć i przekonać się, jak ważne jest dla nas państwo”. Tym samym podziękował obywatelom za zaangażowanie w walkę z pandemią, zwracając jednocześnie uwagę, że wychodzenie „obronną ręką” byłoby niemożliwe, gdyby nie „sprawne i planowane działania rządowe”.

Zdaniem prezydenta Polska to naród „mądry i dojrzały”, który wspólnie będzie kontynuował walkę z koronawirusem. Prezydent jest przekonany, że odwieczna cecha Polaków – pracowitość – szybko wyprowadzi nasze państwo i gospodarkę na prostą.

Są już polskie truskawki. Cena jest powalającaSą już polskie truskawki. Cena jest powalającaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  2. Dzięki psom żyjemy dłużej? Rewolucyjne badania
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News