Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 25.03.2023 09:25

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale

Flaga Państwowa RP
BiznesInfo

Popularna w USA sieć fast foodów chce podbić polski rynek. Wiadomo już, kiedy i gdzie pojawią się pierwsze lokale ze smażonymi kurczakami, informuje Business Insider. 

Nowa sieć fast foodów

Popeyes Louisiana Kitchen to amerykańska międzynarodowa sieć restauracji typu fast food ze smażonym kurczakiem, która powstała w 1972 w Nowym Orleanie. Popeyes ma ponad 3700 restauracji w USA i 30 krajach na całym świecie. Pod koniec ubiegłego roku, w mediach pojawiła się informacja o tym, że legendarna marka z Luizjany wkrótce zacznie karmić również polskich klientów.

Otwarcie pierwszych restauracji

"Pierwsze otwarcie w Polsce odbędzie się we Wrocławiu. W tym momencie jesteśmy na finiszu negocjacji ostatecznych warunków i podpisania umowy, więc na razie nie chcemy zdradzać więcej szczegółów” -  powiedział portalowi retailnet.pl Jerzy Tymofiejew, szef spółki Rex Concepts, odpowiedzialnej za wprowadzenie sieci na nasz rynek. Dodał, że pierwszy lokal zostanie otwarty na przełomie lipca i sierpnia br., a także, że kolejna restauracja Popeyes zostanie otwarta w centrum Szczecina.

Trwa poszukiwanie pracowników

Popeyes Louisiana Kitchen poszukuje pracowników do swoich lokali w Polsce. Zastępca kierownika restauracji może zarobić nawet 6 000 zł brutto. Kierownik restauracji może liczyć na 6 500 zł - 8 500 zł brutto.

"Naszym ambitnym planem na ten rok jest otwarcie w sumie 10 restauracji Popeyes w Polsce i w Czechach" - dodał Jerzy Tymofiejew. Lokale początkowo będą otwierane w centrach największych miast i galeriach handlowych.