BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Personel może cię wyprosić i kazać przyjść później. Godziny dla seniorów nie tylko w sklepach

14 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Wprowadzone z początkiem kwietnia godziny dla seniorów obowiązują nie tylko w sklepach. Osoby w wieku 65 plus są również jedynymi obsługiwanymi interesantami (w wyznaczonych godzinach) w placówkach Poczty Polskiej.

Poczta Polska jak sklepy

Przypomnijmy, że 1 kwietnia rząd ogłosił wprowadzenie w sklepach i aptekach tzw. godziny dla seniorów, co w praktyce oznacza, że w godz. 10-12 zakupy mogą zrobić jedynie klienci w wieku 65 plus. Rozwiązanie to miało na celu m.in. wprowadzenie ułatwień w robieniu zakupów dla grupy szczególnie narażonej na zagrożenie koronawirusem.

Warto jednak podkreślić, że seniorzy mogą w wyznaczonych przez rząd godzinach nie tylko zrobić zakupy, ale też załatwić sprawy na poczcie. Zmiany dotyczące obsługi klientów w wieku 65 plus wprowadziła bowiem również Poczta Polska.

- W godzinach 10:00 – 12:00 wszystkie placówki pocztowe będą obsługiwać tylko i wyłącznie Klientów, którzy ukończyli 65 lat. Nowe rozwiązanie podyktowane jest rządowymi zaleceniami, które mają na celu ograniczenie prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się wirusa – informuje Poczta Polska w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Poczta Polska sprzedaje maseczki

Poczta Polska informuje również o wprowadzeniu do sprzedaży maseczek ochronnych wielokrotnego użytku.

- Poczta Polska wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku w cenie 9,99 zł za sztukę. Pierwsze partie maseczek są już dostępne w placówkach w woj. mazowieckim i łódzkim. Kolejne dostawy sukcesywnie będą realizowane w tym tygodniu. Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju najpóźniej 20 kwietnia br.. Produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, cena za komplet wynosi 49,95 zł – poinformowała we wtorek Poczta Polska.

Przypomnijmy, że od czwartku (16 kwietnia) wchodzi w życie rozporządzenie, które nakłada obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Poczta Polska informuje również, że planuje od kwietnia wprowadzenie do sprzedaży w placówkach pocztowych żeli do dezynfekcji rąk.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >