Odbiór paczki na poczcie bez kolejki? To możliwe
Wikimedia/rakoon
Autor Radosław Święcki - 5 Października 2020

Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób

Jak odebrać paczkę na poczcie bez kolejki? Poczta Polska wprowadza taką możliwość dla osób nadających paczkę przez system Elektronicznego Nadawcy lub platformę Envelo. Rozwiązanie zostanie wprowadzone w blisko 400 placówkach w największych miastach Polski.

Poczta Polska z nową ofertą

O nowym rozwiązaniu typu fast track Poczta Polska komunikuje w zamieszczonym na początku października komunikacie prasowym. - W wytypowanych placówkach klienci odbierający lub wysyłający przesyłkę KEP (kurierskie, ekspresowe i paczki) będą obsługiwani poza kolejnością. Dedykowane okienko będzie oznaczone specjalną naklejką - czytamy w komunikacie.

Rozwiązanie zostanie wprowadzone w blisko 400 placówkach w największych miastach Polski. Skorzystać z niego będą mogli klienci odbierający przesyłki w ramach usługi Odbiór w Punkcie oraz osoby wysyłające paczki dzięki platformie cyfrowej Envelo.

Wszystko w myśl zasady: “Klienci cyfrowi płacą mniej i oszczędzają czas”.- Nowe rozwiązanie umożliwia nadawanie przesyłek bez potrzeby wydrukowania – we własnym zakresie – nalepki adresowej. W takiej sytuacji klient po podaniu numeru przesyłki zarejestrowanej w Elektronicznym Nadawcy otrzyma od pracownika obsługi wydrukowaną nalepkę - informuje Poczta Polska.

Z nowej oferty będą mogły skorzystać również osoby, które chcą dokonać zwrotu nietrafionego zakupu, co - jak zauważa Poczta Polska - będzie korzystnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają drukarki.

Ponadto Poczta Polska podkreśla, że usługi kurierskie, ekspresowe i paczkowe obsługujące sprzedaż internetową stanowią trzon tworzonej przez nią obecnie strategii. Z podanych w komunikacie szacunków wynika, że w tym roku polski e-commerce osiągnie wartość w 100 -120 mld zł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News